Autor Zpráva
ybznek
Ahoj.

Dělám hru hav.4fan.cz (lze se přihlásit bez registrace)

A obsah konkrétní stránky předávám AJAXEM

obsah obsahuje HTML kód (včetně <script> na načítání externího JS ke konkrétní stránce)

Kamarád mi stále říká, že předávat celý HTML kód ajaxem je hloupost. Ale nemohu přece předávat jen hodnoty, neboť je struktura stránky pokaždé jiná.

Jiné (správně) řešení, jak předávat kód?
Jak přidávat JS kód ke konkrétní stránce?
Jozin
Ahoj,

tak jsem se snažil dostat do hry... na adrese http://hav.4fan.cz/game/ místo zobrazení hry vidím jen bílou stránku. Asi tam máš někde chybu ;)

K tvému problému. Javascriptem by si měl posílat jen proměnná data a (když je to AJAX), tak PHP podle toho vygenerovat šablonu.

Jozin.
ybznek
Omlouvám se, dělal jsem nějaké úpravy a špatně přehrál na net
už to +/- funguje
Jozin:

no, mám rozdělaný obchod (na netu nefunguje) a tam jsem zaslal ajaxem předměty, které jsem v js následně vykreslil.
a FF/Opera dělali to, že stránka blikala, nejspíš by se to dalo vyladit, ale mělo by to cenu?
Jozin
Ano určitě by to mělo cenu. Myslíš, že se zákazníkovi bude líbit blikající stránka? A tvým cílem, jako programátora, by mělo být udělat to co nejjednodušeji a nejrychleji, tzn. žádné zbytečné data navíc.
ybznek
Jozin:
nejjednodušší volba jedle mě, jak to mám teď
odesílá se celé html, jednoduše to generuji a vykreslování proběhne až, když mám dané data k dispozici
takhle bych data musel ukládat do proměnné a až následně vyhodit do stránky, což mi přijde složitější
ShiraNai7
ybznek:
Pokud ti to vyhovuje a nebereš v potaz (dobrou) radu, tak si to tak dělej :)
Jozin
ybznek: Proč se ptáš, když nechceš poradit? Zdá se ti jednoduchá i úprava celého programu? Co když chceš změnit template. Půjdeš do logiky, aby si změnil vzhled?
ybznek
Jozin:
Poradit chci...
ale spíše to bude tak, že se poprvé stáhne stránka např. celý obchod s věcma a až poté se budou měnit pouze věci - části obrazovky

S tím template máš asi pravdu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0