Autor Zpráva
Petr Klimeš
Profil *
Dobdrý den,

měl bych dotaz ohledně přenosu dvourozměrného pole v JS na server. Věc se má tak že postupný informace (kreslení v Canvasu) ukládám do dvourozměrného pole v JS a potřeboval bych toto pole dostat na server a tam nahrát do databáze. Jakmile budu mít pole v PHP nemám problém :-). Mám dva návrhy:

1, Serializace pole nandání do proměnné v POSTU a poslat na serveru a tam unserializovat.
2, Převést do CSV ...

První návrh mě již docela funguje, ale právě mě bylo doporučeno abych používal spíše ten druhý s CSV. Dokázal by mě někdo prosím pomoc jak realizovat převod 2roz. pole v JS do csv formátu ? A jaká funkce v PHP to přemění zase z5 pro utf-8 ? Za odpověď předem moc děkuji.

BTW: Který způsob si myslíte, že je lepší ? ( ryhlejší, spolehlivější ? ) Díky ;-)

S pozdravem,
Petr Klimeš
_es
Petr Klimeš:
ukládám do dvourozměrného pole v JS
JavaScript dvojrozmerné polia nepozná. Prvkom poľa v JS však môže byť aj pole.
Petr Klimeš
Profil *
_es:
Omlouvám se. Samozdřejmě do "dvourozměrného" pole :-), to vnoření polí mám zmáklí. Spíš jak to převíst do CSV, jak poslat a jak zase v PHP převíst z5 na pole ?
_es
Petr Klimeš:
mě bylo doporučeno abych používal spíše ten druhý s CSV
Prečo?
Najlepšie by bolo na prenos dát asi použiť formát JSON.
Novšie prehliadače podporujú aj priamo prácu s JSON, v ostatných sa dá použiť nejaká knižnica alebo zostaviť vlastná funkcia na zostavenie výsledného textu.
Petr Klimeš
Profil *
_es:
Prečo?
Páč si to můj vedoucí práce přeje :-).
Na JSON jsem uplně zapoměl. Taky jsem ho testoval, ale nevím proč jsme se nakonec uchýlil k serializaci. Ale nevím jak na to CSV, mělo by to bejt mnohem jednoduší ...
_es
Petr Klimeš:
Zrejme sa ti v JS zíde metóda join. Prejdeš cyklom to pole a zostavíš z tých textových reťazcov výsledný text.
Petr Klimeš
Profil *
Díky. Skreze cyklus a užitím jiného separátoru pro vnořený pole to fachá ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0