Autor Zpráva
McM
Profil *
Dobrý den,

vím že toto téma se tu již řešilo a nejspíš to nebylo ani jednou, ale i přesto, že jsem si každé téma přečetl, prolezl celý web... nedokázal jsem pochopit jak to udělat. Co chci udělat? Potřeboval bych, aby se mi obrázek 1, změni při kliknití na obrázek 2 a když znovu kliknu na ten obrázek 2, změní se mi zpět na obrázek 1.

Opravdu nevím jak to udělat. Našel jsem pár rad, ale buď jsem to vůbec nepochopil, nebo jsem něco špatně zadával, nebo nevím... Tak bych chtěl poprosit Vás zkušeně, zda-li byste mi nepomohli díky.
_es
Profil
McM:
Ak som to správne pochopil:
var obrazok1 = document.getElementById("idObrázka1"),
 obrazok2 = document.getElementById("idObrázka2"),
 src1 = obrazok1.src,
 src2 = obrazok2.src,
 prepinac = false;
obrazok2.onclick = function(){
 obrazok1.src = prepinac ? src1 : src2;
 prepinac = !prepinac;
};
Keeehi
Profil
Já byh řekl, že to chce obyčejně měnit v jednom <img>
var obrazok = document.getElementById("idObrázka"),
 src1 = "obrazek1.jpg",
 src2 = "obrazek2.jpg",
 prepinac = false;
obrazok.onclick = function(){
 obrazok1.src = prepinac ? src1 : src2;
 prepinac = !prepinac;
};
McM
Profil *
Takže místo obrázek1.jpg a obrátzek2.jpdm dám ty své a místo idObrázka dám co? A jinak stažčí skopírovat a přepsat nic víc?
_es
Profil
McM:
Samozrejme si zvolíš nejaké atribúty id u obrázkov, ktoré dáš tiež do kódu a <script> s tým kódom musí byť až za tými obrázkami.
Pretože si sa nevyjadril celkom jednoznačne, ja som to pochopil tak, že sú obrázky len dva, Keeehi sa domnieva, že sú v tej „aplikácii“ obrázky tri.
McM
Profil *
Tak to zkusím znovu vysvětlit. Mám dva obrázky (konkrétně to potřebuji do rozklikávacího menu. Mám jeden obrázek (obdelní v něm napsáno 1. ročník a šipka doprava) kdsyžto rokliknu vyjedeme mi nabídka, která obsahuje 1. ročník, ale potřebuji aby se mi změnil ten obrázek ( tedy aby místo toho obrázku kde je šipka doprava, vyskočil místo toho jiný resp. úplně satejný kde bude ale šipka dolů) no a pak když na to kliknu znovu tak nabídk prvního ročníku zmizí a potřebuji změnit obrázek zpět na tu šipku doprava.
_es
Profil
McM:
Mám dva obrázk
Mám jeden obrázek (obdelní v něm napsáno 1. ročník a šipka doprava)
No a v tom druhom obrázku je čo?
Alebo to myslíš tak, že je na stránke len jeden objekt obrázka a v ňom potrebuješ meniť striedavo obsah po kliknutí naň?
Tak potom to vystihol Keeehi a ja som zle pochopil aj jeho.

Ak to je viazané na vysúvajúce sa menu, tak ani nepotrebuješ také kódy, stačí ti upraviť JS, čo už máš a do kódu, ktorý vysúva menu pridať kód na nastavenie src obrázka na jednu hodnotu a do kódu ktorý zasúva menu pridať rovnaký kód len s inou hodnotou src obrázka.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0