Autor Zpráva
kubatt
Profil
čaute potřebuji abych získal uživatelský vstup z klávesnice a ten pak uložím do proměné a vypíšu na stránku, to zvládnu problém nastáva když chci v textu pohybovat nebo mazat což přes OnKeyPress nejde když použiji OnKeyUp nebo Down tak sice tohodle dosáhnu, ale písmena se píšou velkýma a když chci napsat číslo tak se vypíše malé písmeno takže nevím jak tohle udělat pokud někdo ví ať napíše díky moc ;)
Marek88
Profil
Promiň, že ti neodpovím přímo na otázku (to stejně bez kodu moc nepůjde). Ale zajímalo by mě, o co se snažíš? Připadá mi to, jako bys chtěl vyrobit vlastní textareu nebo něco takového. Co je cílem téhle věci? Nedalo by se to řešit nějak jednodušeji?
kubatt
Profil
no já potřebuju jen udělat něco jako je input text ale potřebuju jen ten text prostě vypsat protože to pak dávám do divu ale textarea to není ;)
Marek88
Profil
Moc ti nerozumím. Chtělo by to v té větě použít nějaké čárky a tečky.

Nicméně pokud jde o vkládání textu, tak použij textový input, textareu nebo div a atribut contenteditable.

Jestli to použít opravdu nechceš a chceš poradit s tím, na co se ptáš v [#1], tak bys měl lépe popsat svůj problém a nejlépe přiložit odkaz na živou ukázku toho, co už máš. Píšeš totiž: „...OnKeyUp nebo Down tak sice tohodle dosáhnu, ale písmena se píšou velkýma...“. Z toho nejde poznat, kde je problém. Písmena se při událostech onKeyUp/Down nikam sama nepíšou.
kubatt
Profil
tak dívej já když použiji onkeydown či up tak získám něco jiného, než když použiji onkeypress ovšem já potřebuju udělat i mazání takže získám kod písmene přes onkeypress to je super ale teď chci mazat což nepujde protože po stisku <- to vráti stránku takže musím použít onkeyup což zase blbě posílá kody písmen takže nvm jak to vytvořit :(
živou ukazku :-D no nic asi to co mám tam to nejde poznat jak to chci takže nic :-D ale tady je kod co sem si našel stím onkeypress
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"> 
<html> 
  <head> 
  <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250"> 
  <meta name="generator" content="PSPad editor, www.pspad.com">; 
  <title></title> 
  <script language="JavaScript" type="text/javascript"> 
  var txt = ''; 
  function getKeyCode(e) { 
    var ret; 
    if (!e) { 
      var e = window.event; 
    } 
    if (e.charCode) { 
      ret = e.charCode; 
    } else 
    if (e.keyCode) { 
      ret = e.keyCode; 
    } else 
    if (e.which) { 
      ret = e.which; 
    } 
    return ret; 
  } 
   
  function writeText(e) { 
    txt += String.fromCharCode(getKeyCode(e)); 
    document.getElementById('vypis').innerHTML = txt; 
    return false; 
  } 
  </script> 
  </head> 
  <body onKeyPress="return writeText(event);"> 
    <div id="vypis"></div> 
  </body> 
</html>
kubatt
Profil
jo a ktomu <div contenteditable="true">Tohle může uživatel přepsat. Samozřejmě se to neuloží, pokud se to neoskriptuje.</div> kdyby to snímalo text pořád tak by to aji vyřešilo můj problém ale tím že musím klikat tak ne :(
Marek88
Profil
Udělat tohle tak, aby to fungovalo by dalo spoustu práce. Můžeš zkusit zkusit něco takového:
<body onKeyDown="document.getElementById('vypis').focus();"> 
    <div id="vypis" contenteditable="true"></div> 
</body> 

A jestli ani to neřeší tvůj problém, tak nezapomeň, že můžeš nastavit onKeyPress i onKeyUp a nějak to pak kombinovat a třeba nakonec dostaneš to, co chceš...
kubatt
Profil
díky vyřešil jsem to já to zkoušel i před tím kombinovat ale boužel sem zapoměl že mi stačí jen smazání a ednter takže mi to nešlo už to jde díky moc žes mi pomáhal ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0