Autor Zpráva
Petr18
Jak to udělat v JavaScriptu?
1 Krok
-Vybírání státu
2 Krok
-Vybírání kraje
3 Krok
-Vybírání města
Jednotlivé kroky by se načítavali v témže optione.
Michal Benda
V JavaScriptu bych měl trojrozměrné pole, kde by byly města jednotlivých krajů, jednotlivých zemí a po JavaScriptové události onclick bych podle toho na co uživatel kliknul zobrazil další seznam (resp. všechny optiony smazal a vygeneroval nové podle toho pole)... Nikdy jsem tohle neřešil, je dost možné, že některé JavaScriptové metody, které bych tam použil, tak by se chovaly v různých prohlížečích jinak...
Tori
Případně by se dalo tahat data pro jednotlivé seznamy AJAXem ze serveru - nemuselo by se při načtení stránky přenášet několik kB dat toho JS pole, ale jen seznam zemí.
Petr18
Ale ja v v JavaScriptu a AJAX/-u neumím. Ale promysleli jste to perfektně.
Tori
Můžete to udělat i jako běžný formulář, a na serveru pomocí PHP vyrobit jiný <select>. Bude se sice pokaždé načítat celá stránka, ale fungovat to bude také.
Jde to udělat jak v samotném JavaScriptu, tak v samotném PHP, i v kombinaci JS+PHP (volitelně + databáze).
Michal Benda
Udělat to jenom pomocí PHP sice má nevýhodu neustálého načítání stránky, ale na druhou stranu výhoda je méně přenášených dat (viz Tori) a také je výhoda, že web bude optimalizovaný i pro uživatele, kteří si JavaScript vypnou (sice to nesnáším, ale je potřeba brát v úvahu i takovéto případy)
Petr18
Pak bych použil
<noscript>Zapni si JS!!!</noscript>
:)
Michal Benda
Já bych to asi taky udělal, ale jenom v krajním případě... Jak jsem už psal - pořád je lepší, když jsou stránky přístupné i pro takové případy, kdy je JavaScript vypnutý...
pcmanik
Michal Benda:
Napriklad taky facebook, ktory je doslova vystavany na JavaScripte si s tym hlavu moc nerobi :D Aj ked neviem, ci maju ne-javascript verziu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0