Autor Zpráva
djlj
Profil
Mám takový problém s Cotojátky, chtěl bych je použít na jednotlivé hodnoty <option title="cokoliv"> ve výběru <select>. Ale pokud tedy rozkliknu onen <select> výběr, neustále se mi zobrazují až za ním, ten rozbalený výběr je překrývá. Nepomůže ani nastavení z-index. Ovšem pokud Cotojátka nepoužiju, titulky se zobrazují normálně nad každou jednotlivou položkou <option> v rozbaleném výběru. Nevíte někdo, jak na to, aby se Cotojátkové titulky zobrazovaly nad rozbaleným výběrem? Jde to vůbec?

Můžu klidně dodat i konkrétní příklad, pokud jsem to popsal nesrozumitelně nebo to nepůjde nasimulovat.
Witiko
Profil
djlj:
Myslím, že vysouvací nabídku přestylovat nebude možné, bude překrývat ostatní obsah nezávisle na z-indexu.
ybznek
Profil
djlj:
OT: pokud se zobrazí to tvoje "cotojátko" tak se vedle něho objeví ještě prázdný title vygenerovaný prohlížečem (Chrome)
djlj
Profil
Witiko:
Díky, holt tam nechám normální prohlížečový titulek :).

ybznek:
Nejsou moje. A Chrome je paznecht, to ví každý :).
DoubleThink
Profil *
djlj:
A Chrome je paznecht, to ví každý
Možná. Nebo jsou cotojátka ne zcela vyladěný zastaralý šunt.

V každém případě, pozicovat něco přes systémové UI prvky mi zrovna realizovatelné nepřipadá. Považ, že bys mohl chtít zrovna tak překrývat kontextovou nabídku.
peta
Profil
djlj, Witiko: SELECT v IE je mozne prekryt pomoci IFRAME a mozna i OBJECT.

V podstate souhlasim s DoubleThink, pozicovat cokoliv pres ovladaci prvky, jako je menu, selecty snizuje ovladatelnost stranky. Totez rozbalovaci menicka, treba.
Vetsinou se setkavam s tim, ze da nekdo dva selecty pod sebe a ja bych je chtel vyklikat, jenze ten prvni mi prekryje ten pod nim, takze musim udelat klik navic nekam bokem.
djlj
Profil
peto a DoubleThinku, kdybyste si přečetli, k čemu jsem to chtěl, zjistili byste, že v tomto případě to naopak "ovladatelnost" stránky zvyšuje. Jinak s vámi nemohu než souhlasit, ale vytahujete tu úplně nesouvisející příklady. No každopádně jsem chtěl téma už při svém předchozím příspěvku zamknout, ale evidentně se nezamklo, funguje to?

P.S.: nic lepšího než Cotojátka, aniž by to nebyly stovky kB kódu, jsem zatím bohužel neobjevil.

... Ha, tak teď to zamykání funguje. Nevím, co s tím bylo.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0