Autor Zpráva
ic
Profil *
Ahoj všem

Hledal jsem nějakou možnost jak po příchodu z vyhledávače zvýraznit (na mojí stránce) hledaná slova (ať už googlem, bignem, nebo seznamem).

No něco by se našlo: https://github.com/hail2u/jquery.highlight-search-terms

Funguje to pěkně, ale je tu zásadní problém v tom že to zvýrazní jen přesně to slovo co uživatel hledal, jenže vyhledávač ho na moji stránku může přivést i pokud narazí na slova podobná. Tedy například když hledám 'kočka' google najde i stránky se slovem 'kočky', 'kočko', 'kočičí' ... a tady už by byl výše zmíněný javascript nahraný.

Nebyl by problém tento javascript upravit, ale kde vzít nějaký seznam podobných slov? Nemůžu je tam přece všechny vypisovat, nebo učit script skloňovat (a nějaké synonyma).

Bez toho bude takový script pro Ne-anglicky mluvící země docela nepoužitelný.

Nevíte jak by se dalo něco podobného řešit? Není někde přístupné nějaké API, co by mi vrátilo všechny možné tvary daného slova?
Darker
Profil
Tenhle skript bude zlobit i angličanům. Seznam podobných slov by sis musel napsat. O žádném API nevím, pokud ano, muselo by být poskytováno přímo googlem - ten by věděl kam, a proč, toho člověka poslal.
Chamurappi
Profil
Reaguji na ic:
Možná by šlo si stáhnout popis výsledku v hledání a z něj vytáhnout, co je ztučněno. Nezískal bys všechny tvary slova, ale při troše štěstí bys měl všechny, které viděl návštěvník zvýrazněné. Ovšem moc spolehlivé by to asi nebylo a musel bys to řešit u každého vyhledávače trochu jinak (u Seznamu nijak).

kde vzít nějaký seznam podobných slov? Nemůžu je tam přece všechny vypisovat
Kdybys ho někde mohl vzít, tak co? Nechal bys uživatele stáhnout megabajtů vyskloňovaných slov? Musel bys to stejně zapojit do hry serverové skripty.
Proč neřešíš celé zvýrazňování na straně serveru?
peta
Profil
"Nechal bys uživatele stáhnout megabajtů vyskloňovaných slov? "
Nebo by je mohl vytahnouz z databaze ajaxem.
Pripadne si udelat JS indexy, aby nemusel pouzit databazi. Ale prijde mi to zbytecne pracne proti tvemu reseni a ajaxu.
ic
Profil *
Chamurappi:

Popis výsledku hledání je většinou příliš krátký, tam bych těch slov nemusel mít dost.


Napadlo mě, že to už google vlastně dělá a to v archivu, tak jsem to zkusil: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:kwStfcllHZkJ:cs.wikipedia.org/wiki/JavaScript+autor+str%C3%A1nka+script+1995+funkce+manipulovat+atributy+d%C4%9Bdi%C4%8Dnost+metoda&cd=1&hl=cs&ct=clnk&source=www.google.com
ale dívám se že google taky trpí tím problémem který se snažím vyřešit.

Rozhodně bych nechtěl uživatele nechat stahovat nějaké slovníky, tam by se určitě musel použít ten ajax, nebo serverové řešení, nebo pokud bych měl ty skloňovaná slova u sebe tak i to serverové řešení, ale stále nic nemám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0