Autor Zpráva
DarkMeni
Profil
Zdravím, sorry že zase otravuju ale jen tak si něco zkouším a narazil jsem na převod z keyCode (charCode) na ASCII nebo rovnou původní hodnotu klávesy, jde to vůbec?
Když uživatel klikne na "i" tak událost onkeydown s event.keyCode mi vrátí "73", a funcke fromCharCode(73) sice napíše "I" ale uživatel klinkul na "i".
A ještě jedna věc, když klikne na alt nebo ctrl tak to pokaždý vrátí "17", jde teda nějak poznat jestli kliknul na alt nebo ctrl?
Takže: Existuje nějaká možnost jak z události onkeydown získat rovnou hodnotu stisknuté klávesy? (klikne se na "i" tak jako výsledek taky dostanu "i" a ne nějakej číselnej nesmysl kterej by sem musel nacpat do několika funkcí aby jsem se aspoň pokusil tu hodnotu získat).
Chamurappi
Profil
Reaguji na DarkMeniho:
jde to vůbec?
Nijak jednoduše. Číslo klávesy a číslo znaku jsou dvě naprosto odlišné věci. U velkých písmen A-Z se sice trochu shodují, ale jinak je nutné každou stupnici chápat odděleně.
To, jaký znak by se měl napsat, záleží i na věcech, které z čísla klávesy nejdou odvodit — třeba na zapnutém Caps Locku, nebo na dříve stisknuté mrtvé klávese (ˇ, ´, ¨ apod.)

jde teda nějak poznat jestli kliknul na alt nebo ctrl?
Na ně existují připravené vlastnosti event.ctrlKey a event.altKey.
Witiko
Profil
Chamurappi:
Co si pamatuji, tak posluchač události onkeydown / onkeyup u části prohlížečů navracel kód klávesy a onkeypress kód znaku, nemluvě o tom, že tu máme event.keyCode, event.which a event.charCode s mírně rozdílnou podporou a chováním. Napsat zpětně kompatibilní řešení může být noční můrou.
DarkMeni
Profil
Aha, děkuji, takže jak zjistit alt a ctrl už vím, a k

Chamurappi:
Nijak jednoduše
Šlo by to kdyby jsem nad pravou textareu dal skrytou (stylem) textareu, a uživatel by vlastně psal do skryté, tam by se objevila hodnota, a po zpracování by se výsledný znak objevil v pravý textaree?

Ale nevim jak udělat to zpracování když ten znak se objeví až po stisknutí klávesy ale funkce při stisknutí klávesy, měl by jsi (nebo někdo) nějakej tip na tohle? (aby jsem nemusel používat časovače).
Witiko
Profil
DarkMeni:
Ale nevim jak udělat to zpracování když ten znak se objeví až po stisknutí klávesy ale funkce při stisknutí klávesy, měl by jsi (nebo někdo) nějakej tip na tohle? (aby jsem nemusel používat časovače).
Šlo by to ještě jednou, srozumitelně a nejlépe česky?
DarkMeni
Profil
Myslim si že to už nebude třeba, to co jsem potřeboval, už jsem nějak vyřešil, takže díky :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0