Autor Zpráva
Miri
Profil *
Ahoj, řeším takovou kulišárnu a nemůžu se dohledat na googlu tak se obracím na vás snad někdo bude vědět jak na to. Potřeboval bych nejspíš javascriptem zjistit vzádelnost od hodniho kraje stránky k hornímu kraji prohlížeče (po scrollování). Nevíte prosím?

Mám totiž problém s tím že když div dám v css position:fixed; a top:0px; tak se mi drží horního kraje obrazovky ale když přesáhne určitou velikst tak na malém rozlišení není vidět. Potřeboval bych tento div dostat na y hodnotu a poté abych si mohl scrollovat jak bych chtěl a div zustal tam kde se právě nacházel.
pexxxik
Profil
Ahoj,
hodil jsem to googlu a první odkaz: javascript kolik pixelů mám odscrollováno. Pexxxik
Miri
Profil *
Zkoušel jsem vše, ale tohle mě nenapadlo. :-) díky moc
Miri
Profil *
Tak doplnim, hledal jsem toto:
$(document).scrollTop();


nakonec jsem použil jQuery a funguje to výborně.
Witiko
Profil
Miri:
Zrovna na tohle ti stačí jednoduché:
document.body.scrollTop || document.documentElement.scrollTop;

Funguje to nějak tak, že v Quirku Exploreru funguje document.body.scrollTop a ve standarním vykreslovacím režímu document.documentElement.scrollTop. To by se dalo pěkně odchytit pomocí document.compatMode, kdyby to WebKit neimplementoval opačně. Proto vycházím z toho, že alespoň jeden je vždy roven 0. Opravte mě, pokud zanedbávám nějakou nekompatibilitu, rád se poučím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0