Autor Zpráva
Magnus123
Profil
Zdravím.

Zvládnu primitivním způsobem pomocí AJAXu hodit nějaká data do databáze (nebo je změnit). Ovšem už je mimo mé vědění, jak udělat, aby se změněná data ihned projevila a ne až po refreshi stránky.

Mohl by mi, prosím, někdo poradit ?
Witiko
Profil
Data ti vrátí kupříkladu PHP script (ten, který bude data ukládat do databáze), ty je dle svého uvážení vyobrazíš pomocí javascriptu na stránce. Zadání pro žáka základní školy, smím-li to tak říct.
pcmanik
Profil
Magnus123:
Pouzivas nejake js kniznicu, alebo si to cele pises sam?

Totizto XHR objekt vzdy vracia nejaky vysledok, ty ho musis len nalezite spracovat.
Magnus123
Profil
Pokud mám v souboru zobrazená data z databáze a poté je změním, pak musím refreshnout stránku, aby se mi zobrazila změněná data správně. To by možná i šlo třeba pomocí innerHTML...
Ale naopak když chci ta data smazat, tak mě nenapadá, jak bych mohl udělat, aby se to nezobrazovalo na stránce hned.
Darker
Profil
Identický dotaz. (netvrdím že duplicita, ale nechce se mi psát dvakrát stejná odpověď)
_es
Profil
Magnus123:
Pokud mám v souboru zobrazená data z databáze a poté je změním, pak musím refreshnout stránku, aby se mi zobrazila změněná data správně.
Pokiaľ ju zmeníš na stránke, tak môžeš cez JS zmeniť tú stránku bez opätovného načítania. Nechápem, čo vlastne riešiš.
Magnus123
Profil
No a pokud mám například tabulku a chci změnit jen jednu buňku, tak musím pro každou buňku dávat jiné ID ?

Omlouvám se, opravdu mi není nad 20 a nedělám s tím několik let. S AJAXem začínám.
joe
Profil
Magnus123:
tak musím pro každou buňku dávat jiné ID ?
Nemusíš, ale můžeš, záleží na tobě. Musíš mít nějak přístup k těm buňkám v tabulce, zkrátka se k nim nějak potřebuješ dostat v JavaScriptu. Můžeš použít třeba to ID nebo třídu a nebo se k té buňce dostat nějak jinak, třeba přes childNodes. To ale není vhodné v případě, že se ta tabulka bude měnit (musel bys to upravovat).
Magnus123
Profil
Dobře, děkuji za vysvětlení. :-)
Myslím, že už konečně chápu ten princip.
joe
Profil
Magnus123:
Při upravování tabulky můžeš narazit na "problém".
Magnus123
Profil
joe, díky!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0