Autor Zpráva
AdamNovak
Profil *
Dobrý den,
vytvářím prezentaci s využitím AJAXu a jQuery. V klasickém PHP jsem pro načtení stránky použil obyčejné include nebo něco podobného, AJAX s využitím jQuery nabízí fci load, popř. get nebo post. Rozdíl, který jsem ale zpozoroval je v tom, že se mi nepřenáší některé informace.

Tedy pokud na indexové stránce vložím odkaz na vytvořenou třídu - require_once("mysqli.php"), a v includované stránce jej využívám, dostanu chybu, že třída nebyla nalezena. Při klasickém includu pomocí PHP to ale fungovalo. Proč to nefunguje zde - za použití AJAXu? Jak třeba pak přenášet několik sessions?
AdamNovak
Profil *
Doplnění:
Přitom když ale použiji tag IMG, zadávám jako z umístění indexové stránky, nikoliv z umístění stránky, která je includovaná - coz nasvedčuje, že include proběhl, pouze se nepřenesou ty data z indexové stránky do té vložené....

AN
o_O
Profil
Pravděpodobně jste nepochopil funkci ajaxu.

AJAX, jako takovýto, volá soubory, z kterých získává výstup. To, že v indexu includujete jakoukoliv stránku soubor volaný ajaxem neví, nezajímá ho a taky ho nepoužívá. Vše musíte includovat i tam. Session vytvořené v indexu se v souborech volaných AJAXem normálně vyskytují (nezapomeňte na session_start()).
AdamNovak
Profil *
o_O:
Dekuji za informace.
holi
Profil
Dobrý večer,
chtěl bych se zeptat zda-li jde tento problém nějak vyřešit. Mám dosti podobný problém a ten je například takový že v souboru index.php mám nalinkovaný lightbox a galerii jakožto obsah stránky mám naloadovaný přes jQuery (pro uvedený příklad soubor galerie.php). V souboru galerie.php mám jen stránkovací systém galerie, stahování dat z databáze a konečné tisknutí galerie. A tady nastává zásadní problém, protože v soubor galerie.php mi tiskne pouze html kód galerie, takže tam nemám nalinkovaný lightbox, naincludovaný soubor pomocí kterého se připojuji do databáze atd. A nechci dávat do každého souboru zvláště includovat a linkovat každou věc co přidám navíc nechci pro načtení obsahu reloadovat celou stránku. Takže otázka zní, dá se nějak pomocí jquery(popř něčeho jiného) Docílit toho aby se to chovalo úplně jako include() v PHP a zároven se nereloadovala celá stránka(a dál se třeba použí krásný přechod .fadeIn() ) a fungovalo například stránkování článků pomocí GETu a odkazů ?

Děkuji za odpověď :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0