Autor Zpráva
martin20a
Profil
Dobrý den, chci poprosit o radu, začínám s javascriptem a jquery, a chtěl jsem si zkusit měnění šířky elementu se změnou šířky okna, kde je nějaká minimální šířka.

Nějak se mě to povedlo, sice script asi není ideálně napsaný, ale o to teď nejde, jde o to, že když to změnšuju v Chrome tak při 3 (respektive 2) se zobrazují pouze 2 (respektive 1), ale s tím, že pro třetí (respektive druhý) je tam vynechané místo, v Opeře a Firefoxu zas to dělá ale až při tom, když jsou 2. No a jako třešnička na dortu v IE to nefunguje vůbec.

Chci vás poprosit jestli nevíte, jak to udělat aby to fungovalo aspoň ve všem krom IE, popřípadě pokud by se někomu chtělo tak by řekl jak opravit i v IE.

tady je odkaz na zkušební stránku: http://designm.cz/roman/roman.html

Děkuji
_es
Profil
To sa tu už raz riešilo.
martin20a
Profil
_es:
To sa tu už raz riešilo.

Promiň, ale pročetl jsem si to téma nějak nevím v čem přesně mě to má pomoct :-) pokud se podíváš na muj script, tak mě se to mění i dodatečně, ale nefunguje mě to když to zmenším pod určitou šířku

---------
Jinak omlouvám se, zapomněl jsme nahrát kod kde je primo ve zdrojáku ten kód, že nemusíš otvírat extra soubor
_es
Profil
martin20a:
nevím v čem přesně mě to má pomoct :-)
No v tom, že na to nie je treba JS, šírka elementu v percentách celej šírky sa v CSS definovať dá.

kde je nějaká minimální šířka
Minimálna šírka elementu je tam riešená tiež, aj tam prišiel na nejakú opravu pre IE.
martin20a
Profil
_es:
No v tom, že na to nie je treba JS, šírka elementu v percentách celej šírky sa v CSS definovať dá.
no, ale co když třeba to chcu tak, že chci co nejmenší vzdálenost od okraje a všechny musí mít stejnou šířku, takže když to zadám procentama při dejme tomu 7 prvcích, což je pak 14% na jedno a zbyde ti 2% což jsou při rozlišení 1920px 38,4px, čili bych tam měl takovou mezeru, kdežto pomocí js budou mit ty prvky 274px (místo 269px) při tomto rozlišení a zbydou mě 2px, tak dám třeba border prvnímu a poslednímu na řádku a tím vymizí celá mezera ;)

a hlavně se chci naučit js a zajímá mě to, proč se mě to při té menší šířce nezobrazuje :-), ale díky za rady a těchto vlastnostech v css vím, sám je sem tam používám ;)
_es
Profil
martin20a:
co když třeba
Okraj zadáš v pixeloch a zvyšné prvky zadáš v percentách zo zvyšnej časti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0