Autor Zpráva
jim
Profil *
Ahoj, nemohl by mi prosím někdo poradit jestli by se dalo udělat počítadlo online lidí na stránce pomocí JS?
Martin Kuželka
Profil
to se nedá.
Jim
Profil
Dobře, dík. Zeptám se tedy jinak. Mám několik stránek s chatem, na kterých mám online monitory od Blueboardu. Jenže bych chtěl mít na nadřazené stránce seznam všech místností a u nich počty lidí v nich. Pokud zkopíruji kódy od Blueboardu do nadřazené stránky, pochopitelně to nefunguje. Nevěděli by jste jak to řešit, nebo o nějakém poskytovateli této služby u kterého by to šlo? Nemohu použít ani PHP.. Děkuji.
mackopu
Profil
Martin Kuželka má pravdu - to javascriptem nelze z principu zařídit. Fajnšmekři možná namítnou, že NĚJAK ano, alo to by bylo řešení závislé na mnoha velice proměnlivých (a veskrze nespolehlivých) faktorech. Problém tkví v mechanismu předávání informace o návštěvě a způsobu jejího chápání - obvykle se návštěvnost řeší kombinací PHP a Javascriptu, přičemž javascript má doplňkovou roli (např. zjišťuje rozlišení monitoru, barevnou hloubku atd.), ale na samotný zápis návštěvy (která se většinou ukládá do databáze) - a to bez PHP nejde - nemá bezprostřední vliv.
Patřím mezi střídmé (a časté) vyznavače používání javascriptu (věřím v jeho budoucí bezvýjimečnou podporu), ale některé věci bych si jím řešit netroufal (nikoliv kvůli skepticizmu, ale z podstaty). K JS jsem se dostal později než k PHP a proto vím, že jde o jazyk v principu stejný - liší se syntaxí a mechanizmem předávání obsahu - tedy radím, spíše než se pídit po krkolomných nespolehlivých řešeních > dát raději přednost použití adekvátního, k tomu určeného, jazyka. Právě tak se málokdo bude pokoušet používat PHP k nějakému efektnímu DHTML rozhýbání stránky (to je zas principielně konina). Držím palec.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0