Autor Zpráva
PecanCZ
Profil
Zdravím, při kliku na button chci vyměnit button jinde na stránce. Zkoušel jsem onclick="document.getElementsByClassName(\'minus\').className=\'minus_nee\';" ale při kliknutí se nic nestalo. Může mi někdo poradit proč? Díky
midlan
Profil
co myslíš tím pojmem

vyměnit
_es
Profil
PecanCZ:
při kliknutí se nic nestalo.
A čo by sa ako malo stať?

Zkoušel jsem
Ako? Kde? Prečo?

Jednak metóda document.getElementsByClassName nefunguje v dostatočnom počte prehliadačov a čo táto metóda vracia, ak funguje, si si mohol pomocou nejakého vyhľadávača nájsť aj sám - vzorových kódov je snáď dosť. Čomu by sa malo rovnať \'minus\'?

Mohol by si pri budúcich svojich dotazoch dodržať pravidlo R.IV a formulovať svoje dotazy tak, aby boli dostatočne jasné a s dostatkom informácií. Lebo to už vyzerá, že také vágne a neúplné dotazy vytváraš úmyselne.
PecanCZ
Profil
_es:
co ti není jasné pojmem vyměnit button jinde na stránce? prostě kliknu na button, který buttonu jinde na stránce změní třídu. Button, který chci vyměnit má teď třídu minus a po kliknutí na ten dotyčný button chci aby měl třídu minus_nee
_es
Profil
PecanCZ:
co ti není jasné pojmem vyměnit button jinde na stránce?
No to teda naozaj jasné nie je a už vôbec nie tak, ako si to teraz napísal.
Ak napíšem, že chcem vymeniť auto, tak to neznamená, že ho chcem obliať nejakou farbou.
Formulovať svoje dotazy jasne, jednoznačne a dostatočne je v tvojom záujeme - pokiaľ chceš poradiť a neznechutiť potenciálnych radcov.
PecanCZ
Profil
no tak běž na translate.google.com a přelož si to jestli ti to jasné není...někteří uživatelé na tomto fóru mě opravdu odrazují sem chodit
_es
Profil
PecanCZ:
běž na translate.google.com a přelož si to
translate.google.com obsahuje nejaký telepatický modul?
Alebo to už nechaj tak a na nejakého telepata si počkaj.
Ugo
Profil *
http://api.jquery.com/class-selector/

jinak mam takovy dojem ze document.getElementsByClassName vrací pole tudíž bys tam měl mít něco jako

tmp=document.getElementsByClassName(\'minus\');
tmp[0].className=...


mozna JS umi rovnou volat pole a neni třeba meziproměná, v pravdě JS moc rád nemam... je nespolehlivej a tak jak nemam rád PHP FW 3. stran tak miluju jquery který tu nespolehlivost dost řeší

chce to trošku podebugovat s alertem když to nefachčí
PecanCZ
Profil
Ugo:
děkuju moc :) konečně někdo kdo si nepotřebuje na nic hrát
Chamurappi
Profil
Reaguji na PecanaCZ:
tak běž na translate.google.com a přelož si to jestli ti to jasné není
„Chci vyměnit button.“ => „I want to replace the button.“
Tak co tedy chceš? Nahradit ho, nebo mu změnit vzhled? Tvůj kód naznačuje, že mu chceš změnit třídu, ale selhává na tom, že ho nedokážeš najít, protože v té hrstce prohlížečů, kde existuje getElementsByClassName, vrací tato funkce kolekci, nikoliv element.


Reaguji na Uga:
mozna JS umi rovnou volat pole a neni třeba meziproměná
Samozřejmě, že umí. A ten jQuery spam si příště odpusť, dotaz se netýkal frameworku…
_es
Profil
Ugo:
tmp=document.getElementsByClassName(\'minus\');
To je snáď syntaktická chyba, nie?
Ugo
Profil *
myslel sme si že umí, ale jistota je jistota, v php to bude až teď nově :) , za odkaz se omlouvám, ale je to odkaz na řešení které je funkční, lehké a do budoucna celkem platné .. to že getElementsByClassName není nejlepší řešení je totiž zřejmé
Ugo
Profil *
_es:
neni, tak jak sem to napsal já tak jo protože sem to napsal na 2 řádky, ale z kódu který je dodán předpokládám že je to generované PHPkem kde je echo v apostrofech, proto sou escapovaný
_es
Profil
Ugo:
ale z kódu který je dodán předpokládám že je to generované PHPkem kde je echo v apostrofech, proto sou escapovaný
Kde je v prvom príspevku niečo o PHP? Dal tu JS kód, vyzerá to na zápis atribútu v HTML, ktorý by bol tiež chybný. Na základe čoho mám predpokladať, že to prechádza nejakým spracovaním, ktoré tie lomítka maže? PecanCZ chcel poradiť, teda by mal dostatok informácií dať on a nie predpokladať u radcov telepatiu.
Witiko
Profil
PecanCZ:
děkuju moc :) konečně někdo kdo si nepotřebuje na nic hrát
To nic nemění na tom, že getElementsByClassName() je na poměry webových technologií vcelku nová funkce, která ti ve starších prohlížečích nebude fungovat. Člověk si nemusí na nic hrát, aby mu došlo, že vyhledávání pomocí name nebo id navrátí spolehlivější výsledky napříč prohlížeči.

někteří uživatelé na tomto fóru mě opravdu odrazují sem chodit
Tak sem nechoď. Zasíláním špatně formulovaných dotazů nijak nenapomáháš úloze fóra jako znalostní databáze pro její dnešní a budoucí uživatele a pouze z nás taháš moudra, která jsi si příliš líný sám nastudovat. Myslím, že tvá absence nebude mít na zdárný chod fóra žádný negativní dopad.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0