Autor Zpráva
JanNovacek
Profil *
Dobrý den,
mám problém s tiny_mce. Nejdříve jsem si vytvořil na testovací stránce z advanced režimu vlastní zobrazení, všechno nakonfiguroval a fungovalo to. Jakmile jsem ale tento funkřní kód vložil do stránek, které vytvářím, editor se nezobrazuje.

Nevím, do jaké míry má s tím společného mod_rewrite, který používám. Na stránce standardně inkluduji jQuery, pak soubor tiny_mce.js, vše přes absolutní cesty. Kód ani neuvádím, víceméně jsem čerpal z návodu na konfiguraci autorů.

Děkuji za nápady.
JanNovacek
Profil *
Doplním, že používám zároveň AJAX; tedy skriptu, kde je ono volání tiny_mce, předávám parametry přes GET...
Jinak už vážně nevím...
php
Profil *
spusť si ve Firfoxu Chybovou konzoli, smaž všechny chyby a pak si reloadni stránku, na který se ti to nezobrazuje, když ti chybová konzole nevihodí chybu v nějakým souboru co patří k TinyMCE tak budeš mít pravděpodobně nejspíš někde špatně cestu k souborům. Nic jinýho mně nenapadá.
JanNovacek
Profil *
Žádnou chybu nevypsala, to už jsem zkoušel, i webovou konzoli, ten hlavní soubor se volá, to se mi ve web. konzoli zobrazí.
php
Profil *
Tak zkus vypnout ten mod_rewrite nějak, nevím jak o tyhle nastavení se mi vždycky staral admin serveru a pak to spustit.
JanNovacek
Profil *
Jak ho asi muzu vypnout, kdyz pracuju s tim webem?
Myslim, ze je to hlavni problem - mod_rewrite, potreboval bych poradit, jak ten editor nastavit
Tori
Profil
JanNovacek:
Nemáte odkaz na tu nefunkční stránku?

Edit: Pokud nemůžete vypnout .htaccess, můžete ho zkusit použít na té testovací (a funkční) stránce. Pokud to přestane fungovat, je chyba v něm.
JanNovacek
Profil *
Bohužel ne, vyvíjím to na localhostu; radši to popíšu detailněji, vím, že je to těžké takto poradit.

Do stránky, kde mám zobrazenu diskuzi uživatelů mám DIV, do kterého nahrávám přes AJAX + jQuery pomocí GET formulář pro zadání dat do diskuze. Textarea, který tam je, by se tedy měl podle nastavení "změnit" na editor.

Na obyčejné testovací stránce mi to bez problémů funguje, jakmile to ale vložím do projektu, kde využívám ještě navíc mod_rewrite, nastanou problémy. Jiný důvod nefunkčnosti nevidím, cesty k souborům jsou správné, kontroloval jsem to v chybové i webové konzoli ve FF.

Nejdříve tedy inkluduji jQuery, pak tiny_mce.js (přes danou adresářovou strukturu - tu neměním dle návodu) a pak vložím kód pro inicializaci - jako na webu v ukázce autorů. Výsledkem je obyčejný textarea.

Zřejmě si asi tyni_mce s tím mod_rewritem neporadí a soubory, které tam má, nedokáže najít (můj názor).
Tori
Profil
A můžete sem dát ten .htaccess?
JanNovacek
Profil *
RewriteEngine on

#-------------------------------
#CONSTANT, REQUEST_URI      ----
#bez index.php
#-------------------------------
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(.*)/index.php$
RewriteRule (.*) - [E=RU:%1]

#-------------------------------
#TAB                        ----
#-------------------------------
#S->D: 
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(.*)/([^/]+)/$
RewriteRule ^([^/]+)/$ %1/index.php?tab=$1&rw=1 [L]

#D->S: 
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^tab=([^&]+)$
RewriteRule (.*) %{ENV:RU}/%1/? [R=301,L]
#------------------------------------------------------------

#-------------------------------
#SECT1                      ----
#-------------------------------
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(.*)/([^/]+)/([^/]+)/$
RewriteRule ^([^/]+)/([^/]+)/$ %1/index.php?&tab=$1&sect1=$2&rw=1 [L]

RewriteCond %{QUERY_STRING} ^tab=([^&]+)&sect1=([^&]+)$
RewriteRule (.*) %{ENV:RU}/%1/%2/? [R=301,L]
#------------------------------------------------------------



Takto podobně pro další úrovně. V mod_rewrite nejsem příliš zručný, takže to jistě není elegantní řešení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0