Autor Zpráva
drp
Profil
Ahoj potrebovAL bych poradit jak udelat aby se pomoci javascript dali presouvat polozky treba menu a tim meni jejich pozice a potom to ulozit do databaze?
Myslel jsem jestli by neslo ze by mel kazdy objekt v databazi udaj pozice (1,2,3,....) a podle toho by se vypisoval na web. Kdyz bych objekt presunul jinak treba domu bych dal pred kontakt tak by se hodnota kontakt zmenila na 2 a domu na 1 a hned by se to pomoci ajax aktualizovlalo v databazi.
Díky za radu.
V databazi a js teprve začínám.

Moderátor Joker: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Joker
Profil
drp:
Dá se to udělat asi tak jak je napsáno v tom příspěvku.
Každý prvek by v DB měl pozici, podle které by se prvky seřadily při výpisu.
Při přesunutí by se ta pozice změnila (přitom je nutné aktualizovat i pozice všech položek ležících mezi předchozím a novým pořadím přesouvané položky).
drp
Profil
no sak teoriu mam ale nevim jak to udelat v praxy js neovladam. Byl bych moc rad kdyby my někdo napsal script.
_es
Profil
drp:
Byl bych moc rad kdyby my někdo napsal script.
Jednak si tu na to dal málo informácií - to si to menu a databázovú štruktúru má radca tiež domyslieť?
Ďalej je naivné si myslieť, že ti takú kompletnú vec spraví niekto zadarmo, daj to do sekcie „Práce a zakázky“ spolu s uvedením príslušnej odmeny a dostatkom informácií.
drp
Profil
tak mam tam sloupce id,jmeno,datum,obsah
na strance to redim podle datumu. Myslel jsem jestli by nekdo nevedel jak udelat abych pridaval na kazdu novu polozku +1 predesle do datumu a potom by se ty cisla menila podle teho kam tu polozku presunu.
Napr doomu(1) kontakt (2) shop(3)
Kdybych dal shop na zacatek tak by se cisla zmenila na shop(1) domu(2) kontakt(3)
Tady jsem nasel uz hgotovy js script na to serazovani http://jak.seznam.cz/example/widgets/#reorder

$result = mysql_query("SELECT jmeno FROM stranky ORDER BY datum DESC") or die(mysql_error());
while($row = mysql_fetch_array( $result )) {
echo ('<a href="index.php?strana=' .$row['jmeno']. '" class="menu">' .$row['jmeno']. '</a>');
}
drp
Profil
uz jsem nasel www.gregphoto.net/projects/scriptaculous17/ muzete lock

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0