Autor Zpráva
ReVolt
Profil
ahoj, v javascriptu jsem začátečník a potřebuji aby po kliknutí na tlačítko se hodnota value změnila, napadlo mě, že by to mohli jít takhle:
<input type="submit" name="odeslat" value=" Přidat obrázek " onclick="this.value=' Odesílání... '">


nefunguje to a já netuším jak to rozchodit

Díky za rady
_es
Profil
ReVolt:
No a kde sa to tlačítko nachádza?
Nebude to tým, že sa formulár odošle do celého okna a teda sa po chvíľke celý formulár aj s tým tlačítkom zruší?

nefunguje to
Uvedený kód pri odoslaní formulára inde ako do celého okna funguje presne tak, ako si písal, že by mal fungovať.
ReVolt
Profil
_es:
tlačítko je součástí formuláře, který odesílá obrázek, ke zpracování na potvrzující stránku, zkusil jsem to zapsat takhle:
<input type="submit" name="odeslat" value=" Přidat obrázek " onclick="this.value.value=' Odesílání... '">

nevím, ale asi to není zrovna korektní, ale fungovalo to, ale ještě by potřeboval, aby to zjistilo zda jsou políčka formuláře naplněna.
Form:
echo "<form action=\"potvrd.php?obrazek\" method=\"post\" enctype=\"multipart/form-data\" name=\"pridat_obr_rec\" onsubmit=\"return ValidaceObrazekRec()\">";
  echo "<b>Přidejte vlastní obrázek</b> (nahrávejte pouze obrázky .jpg)<br>";
  echo "Jméno obrázku (max. 50 znaků) <input type=\"text\"name=\"jmeno_obrazku\" maxlength=\"50\"> <input type=\"file\" name=\"obrazek_soubor\"> <input     type=\"submit\" name=\"odeslat\" value=\" Přidat obrázek \" onclick=\"Odesilani()\">";
  echo "</form>";


no a tohle jsem chtěl, aby to zkontrolovalo hodnoty polí:
function Odesilani() {

  if(document.forms.pridat_obr_rec.jmeno_obrazku.value!="") {
    if (document.forms.pridat_obr_rec.obrazek_soubor.value!="") {
      this.value.value=" Odesílání... ";  
    }  
  }
}


ale nefunguje to, nevím co dělám špatně :(
_es
Profil
ReVolt:
onclick="this.value.value='
To vyzerá ako nezmysel, prečo value.value?

jsem chtěl, aby to zkontrolovalo hodnoty polí
Akú udalosť formulára na to treba použiť, si už radu dostal.

Prečo tu dávaš PHP kód? Mal by si z toho extrahovať len JS problém.

onclick=\"Odesilani()\"“, teda v JS: onclick="Odesilani()"
Pri takomto zavolaní funkcie nebude vo funkcii Odesilani this objekt tlačítka, ale objekt window.
ReVolt
Profil
_es:
aha dik, ten kod jsem vložil jen abys věděl kde to tlačítko je jak si chtěl vědět, vím že jsem odpověď na kontrolu polí formuláře dostal, jen jsem chtěl vědět kde dělám chybu, takže ti děkuji za poslední řádek tvého příspěvku
_es
Profil
ReVolt:
vím že jsem odpověď na kontrolu polí formuláře dostal
Potom neviem, prečo to komplikuješ inými udalosťami, keď ti na to stačí udalosť formulára onsubmit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0