Autor Zpráva
RockFire
Profil
Dobrý večer,
začal jsem se pořádně věnovat programování na straně klienta, konkrétně hodně využívám knihovnu jQuery a zarazila mě funkce live(), resp. ohlasy k ní zde na fóru. Zajímalo by mě jak tato funkce přesně funguje, protože zatím se mi v praxi jeví jako Pokud nefunguje .click, použij .live("click") což není úplně šťastné. Kromě toho tu nedávno pcmaniak (Omlouvám se, jestli jsem zkomolil nick) psal, že se live() nemá moc používat. Zajímá mě tedy jak přesně funguje, proč a jestli by ho mělo/nemělo být moc a další souvislosti k tomu. Díky za pomoc ;)
pcmanik
Profil
RockFire:
Cim viac tym horsie, live sa pripoji na document pokial si spominam a sleduje vsetky zmeny v dom strukture. Preto je lepsie vyuzit delegate, ktore dokaze sledovat zmeny, v konkretnom uzle teda napriklad dive.
A lepsie by si napisal pcmanik. Niesom pcmaniak. Ale to je len detail :D

A ono to neni zrovna pokial nefunguje click pouzi live ide o to, ze elementy, ktoree neexistuju v dobe nacitania stranky, teda tie ktore su nacitane dynamicky, alebo neskor vlozene su na ne neni aplikovane event handlery a prave tento problem riesi live/delegate. Vacsinou staci ale len pridat priradenie event handleru v callback funkcii. Live/delegate ma vyznam len pri strankovani a podobnych veciach. Nie pri jednom dalsom pridanom elemente.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0