Autor Zpráva
Sylar
Profil
Zdravím,
mám na stránce dva inputy. Jeden pro uložení dat, druhý "Storno" pro opuštění administračního rozhraní. Při kliknutí na storno se přes atribut onmouseclick zobrazí uživateli confirm hláška, zda-li chce editační režim opravdu opustit.
Pod tyto dva inputy chci umístit třetí, checkbox, který v případě, že bude zaškrtnutý, uživateli se stále bude zobrazovat confirm hláška. V případě, že nebude, po kliknutí na storno uživatel okamžitě editační režim opustí.

Napadá mě pouze jeden způsob a to javascriptem přídávat/odebírat atribut onmouseclick, který zajiš'tuje zobrazení confirm okna, ale nevím zda-li to přes JS vůbec jde.

Nebo má někdo jiný, lepší nápad?

Díky
sysel
Profil
Možná bude vhodné, kouknout na různá řešení, která se posbírala v tématech kontrola dat z formulářů před odesláním. Funkce, kterou namísto onmouseclick() vyvolá onSubmit() má k disposici celkem snadno dostupné hodnoty všech proměnných z odesílaného formuláře (tedy ve Vašem případě i checkboxu) a podle nich a dalších kritérií se může rozhodnout, zda formulář odeslat, či ne popřípadě vykonat jakou další činnost, jako například tady :-) Opět ke snazšímu přístupu dat ze stejného formuláře pomůže kouzelné slůvko this .
Chamurappi
Profil
Reaguji na Sylara:
Napadá mě pouze jeden způsob a to javascriptem přídávat/odebírat atribut onmouseclick
Je to onclick, mimochodem. Jde to řešit mnoha způsoby, ale asi nejjednodušší je dát podmínku před ten confirm do onclicku, ne? Co je v tom za vědu?

ale nevím zda-li to přes JS vůbec jde
Jde.
Sylar
Profil
díky oběma

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0