Autor Zpráva
sagitka
Profil *
Zdravím,
jsem začátečník a potřebovala bych poradit...
Vytvořila jsem si menu s odkazy (http://sagitka.xf.cz/hana/index.html), které mají dané efekty při přejíždění myší (popravdě jsem si je ukradla z vlastního předešlého webu). Pomocí javascriptu. Ale nyní bych zas potřebovala (abych mohla menu dobře aktualizovat) převést celé menu do externího souboru js (např. s názvem "menu.js"), bohužel jsem se zahryzla na fázi, že nevím, jak to mám udělat, aby mi tam zůstaly ty efekty :-/
Poradíte? Jsem laik.
P.S. web je v total začátku a tak se nelekejte, to žluté pozadí pod menu pak nebude tak velké, text bude taky trochu jinak stylizovaný, obrázky nebudou chybět atd. Momentálně mi jde jen o tu aktualizaci menu, bez toho nechci pokračovat... A vlastně mi jde ještě o jednu věc - v IE a PSPadu se mi zobrazuje "schod" pod logem, jinak v Chrome a FF je ok. A na to taky nějak nemůžu přijít, proč se to děje.
Jestli mi někdo poradí, jsem mu navždy zavázána.
sagitka
Str4wberry
Profil
1) Pokud mi něco neuniklo, tak efekty (zčernání a zvětšení) zajišťuje CSS.
2) Pokud mi něco neuniklo, tak veškerý JavaScript včetně frameworku jQuery nedělá v podstatě nic (po kliknutí na odkaz v menu všem odkazům odebere třídu „active“, kterou nemají, dále tomu, na který se kliklo, ji přidá, ale vzápětí je člověk přesunut na další stránku – zatím neexistující, i kdyby existovala, tak se nedosáhne zřejmě požadovaného efektu).

V podstatě řešíš běžný problém skládání stránek z kousků, třeba se ti nějaký způsob bude zamlouvat víc.

Ohledně schodu pod logem to tipuji na výchozí margin/padding u <body> (nezkoušel jsem).
sagitka
Profil *
mno, řikala jsem, že je to v začátku, je to js převzaté z webu, kde to funkci má (spíše mělo), ale to nevadí...
jen mne zajímalo, jak se to dál formátuje, když je to menu v externím javascriptu (teda mělo být). ale dobrý, poradim si jinak... btw až takové poleno nejsem, aniž by mne nenapadlo pročíst si to, na co jsi mne tu odkázal. jen jsem se ještě nedočetla k tomu, jak lze to dál stylovat... každému to samo hned nejde ;-)

margin/padding je na nule...
Str4wberry
Profil
Styluje se to úplně normálně pomocí CSS. Ten JavaScript v souboru nevytváří nějaký speciální obsah, ale úplně obyčejné HTML.
sagitka
Profil *
Oukej, děkuju moc a omluvuju se, že mi to nedošlo (a hlavně nešlo)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0