Autor Zpráva
xlifer
Potřeboval bych nějak zajistit, aby při vložení nového příspevku do databáze se přehrál nějaký zvuk jako signalizace. Toto bych samozřejmě zajistil příznakem, který by odchytila spuštěná JS funkce přes Ajax (pod Ajaxem bude php skript, který bude projíždět zda příznak nastal a spustí přehrání zvuku odkázáním na další JS funkci s přehráním zvuku).

Nevím, ale jak obecně zajistit v JS přehrání zvuku a zda to bude fungovat i v případě, že prohlížeč bude minimalizovaný na liště? Chci docílit toho, že když budu mít otevřene okno s aplikací, tak abych nemusel kontrolovat vizuálně, ale zvuk mě upozorní na nový příspěvěk...

Předem díky za vaše tipy a názory na řešení...
Str4wberry
Ano, neměl by to být žádný problém.

V nových prohlížečích stačí prosté:
var audio = new Audio('zvuk.ogg');
audio.play();
xlifer
Str4wberry:

Tak to je skvělé a jako o nových prohlížečích se předpokládám bavíme od verze IE6+ (tedy 7 a výše) ?

A ješte související záležitost...

Je vhodné spouštět JS skript s odkazem na Ajax pod setinterval přes událost onload?
upřesním: na údálosti onload zavolám JS funkci třeba spust_kontrolu(); ve které nastartuji přes setinterval funkci kontroluj(); ve které se bude prostřednictvím ajaxu volat php skript jak jsem popisoval výše...
Chamurappi
Reaguji na xlifera:
jako o nových prohlížečích se předpokládám bavíme od verze IE6+ (tedy 7 a výše) ?
Ne. Objekt Audio podporuje až devítka a ta ani nepodporuje formát OGG.
Spolehlivé řešení je flash. Pidiflash schopný přehrát empétrojku z parametru se vejde do dvou set bajtů.

Reaguji na Str4wberryho:
stačí prosté
Ovšem metoda play se musí volat až při události, která vznikne při načtení přehrávatelné části zvuku.
xlifer
Chamurappi:

Aha, tak díky za tip a jak lze pidiflash aplikovat, vůbec netuším jak to mám do kódu javascriptu zabudovat? Můžu poprosit o nějaký nástřel, v Google jsem nic nenašel :-(
xlifer
A co řešení přes EMBED - přijde mi jednoduché na použití a na nějaké upozornění provedené akce, by to mohlo stačit?

<embed name="puk" src="priklady/puk.wav" hidden autostart="false">
<a href="#odkaz" onmouseover="document.puk.play()" onmouseout="document.puk.stop()">Cvičný odkaz</a>

Pokud by šlo stejným způsobem zacházet s flashem, tak ideální, ale nevím...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0