Autor Zpráva
kleinpeter
Profil *
Zdravím Vás,
chci se zeptat, zda se dá pomocí JS zavolat konkrétní odkaz, včetně jeho class a jiných parametrů.

mám například odkaz
<a href="/super-stranka/" class="trida" rel="new">Zobraz</a>...
a potřebuju, aby mi ho javascript zavolal a vyvolalo to uplně stejnou reakci, jako když na to kliknu klasicky myší.

Nevíte, jak na to? :)
_es
Profil
kleinpeter:
zavolat konkrétní odkaz, včetně jeho class
To je čo, „zavolať odkaz vrátane jeho class“? „iné parametre“ sú čo?
Cez JS sa na inú stránku presmeruješ jednoducho pomocou zmeny location.
kleinpeter
Profil *
Nnn, konkrétně mi jde o zavolání např. odkazu vedoucí na obrázku ve thickboxu... nehledej alternativu, jak se někam odkázat, potřebuji prostě spusti přímo odkaz bez toho, aniž bych na něj klikal.

Jinými atributy mohou být právě ten class, rel... cokoliv, co tam lze zapsat a běžně to v tom html já mám, tak t tak potřebuji zavolat.
Typickým příkladem je napřř. zavolání odkazu, který vyvolá zobrazení fotky v thickboxu - obsahuje class, obsahuje rel, má svoji adresu :) ale nechci na ten odkaz klikat, ale spustit ho javascriptem :)
Kajman_
Profil *
elementA.click();
_es
Profil
kleinpeter:
Ako ovplyvňuje atribút class a „iné parametre“ to, čo nastane po kliknutí na odkaz, teda prejdenie na nejakú adresu?
To predsa môžeš spraviť aj normálne:
location.href = "adresa";

respektíve:
location.href = objektOdkazu.href;
kleinpeter
Profil *
Super, primitivnost, přiznám se, že jsem to znal, ale moje geniální myšlenka mi zatemnila mozek :D a na obyčejné .click() jsem si nevzpomněl :) funguje přesně, jak potřebuju :)
Majkl
Profil *
Zdravím, moc jsem zatím do javascriptu nezabrousil a potřeboval bych pomoci... Podle toho co tu vidím je podobný problém...
Chtěl bych, aby se při načtení stránek objevil na popředí obrázek, který by se dal pak zavřít jako je to v Lightboxech. Problém je ten že dokážu zprovoznit lightbox, aby při kliknutí na odkaz obrázku ho otevřel do popředí a nebo jen aby se to přesměrovalo přímo na obrázek. Potřeboval bych to spojit tak, aby se to při načtení stránky hned přesměrovalo na obrázek a ten se otevřel na popředí pomocí lightboxu.
Witiko
Profil
kleinpeter:
na obyčejné .click() jsem si nevzpomněl :)
A to skutečně funguje napříč prohlížeči?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0