Autor Zpráva
joseff
Profil
Dobrý den,

jsem začátečník ve scriptování a potřebuji pomoci upravit jeden příkaz.
K počítači mám přes rozhraní připojený LCD displej.
Příkazem
ialEnv.system.writeDisplay("");

se na displeji zobrazí vše, co je napsané mezi úvozovkami.
Takže spuštěním
ialEnv.system.writeDisplay("Pondělí");
se na displeji zobrazí nápis Pondělí.

No a můj problém je, že na webových stránkách zobrazuji v tabulce informaci, která se mění
a tu samou informaci potřebuji posílat na displej.
<tr height="33px"><td width="30px"/><td width="280px" class="font15" id="Pag_Canal_Nombre">' + objCanal.name + '</td></tr>'

' + objCanal.name + '
bere tuto informaci ze souboru z odpovídajícího řádku, kam se to ukládá a zobrazí vše, co je k tomu přiřazeno


Co potřebuji, je do
 ialEnv.system.writeDisplay(""); 
nějak přidat
' + objCanal.name + '
aby
po spuštění

<tr height="33px"><td width="30px"/><td width="280px" class="font15" id="Pag_Canal_Nombre">' + objCanal.name + '</td></tr>'
ialEnv.system.writeDisplay("");

se mi na připojeném LCD displeji zobrazil aktuálně uložený text. V tabulce na web-stránce se zobrazuje perfektně.

Když dám do úvozovek ' + objCanal.name + ' tak se mi na displeji zobrazí ' + objCanal.name + '.
Rozpozná to jako text a ne jako brát informace od někud jinud.
YOYO
Profil
a co bez uvozovek
ialEnv.system.writeDisplay(objCanal.name)
?
joseff
Profil
to bohužel nefunguje
na displeji to nic neukáže a vypíše to chybu
objCanal.name
is not defined
YOYO
Profil
znamená, že přistupuješ k proměnné, která ještě není definována,.. proč, to můžeme jen hádat, bez širšího kontextu,..
joseff
Profil
Dobrá, uznávám, že jsem velká java lama.
Tak jinak.

ialEnv.system.writeDisplay("");
je naprosto stejný jako
System.out.println("");

Jediný rozdíl je, že výstup není externí displej, ale monitor PC.

Vymyslel jsem, co potřebuji od Vás a potom si to pokusím upravit.

Na HDD v PC je pod C: uložen textový soubor ulozenadata.txt.
V něm je jedna věta, která může obsahovat cokoliv a být jakkoliv dlouhá.
Spuštěním scriptu System.out.println(""); přečte tuto větu, která je uložená v C:\ulozenadata.txt
a zobrazí ji na monitoru PC.

Nyní bych chtěl požádat o těch několik řádků zdrojového kódu který tento jednoduchý
script musí obsahovat, aby po jeho spuštění se na PC monitoru (v nějakém okně) zobrazil
text (obsah) tohoto souboru.
Joker
Profil
joseff:
Dobrá, uznávám, že jsem velká java lama.
Poznámka, bylo by fajn upřesnit o jakém jazyku je vlastně řeč, protože JavaScript není Java.

Zatím jsem zmaten, protože se na jedné straně mluví o skriptu, ale na druhé straně System.out.println() je metoda z Javy.
Dál se obávám, že to asi bude problém nějaké specifické třídy, kterou tu nikdo nebude znát. Nemá podporu ten kdo poskytuje API k tomu displeji?
joseff
Profil
Omlouvám se.
Mám HTML stránku, na ní je tlačítko a jeho stisknutím se provedou pokyny, které jsou v tom napsané.
Současně tam je přidaný řádek
ialEnv.system.writeDisplay("");
a to v úvozovkách se zobrazí na externím displeji.
V knížce Java pro zelenáče jsem našel podobnou věc.
System.out.println("Hello World!");

- možná zvoleno nevhodně
A potřebuji, aby se ten text, co má být v úvozovkách nějak vytáhnul ze souboru, co je uložený na HDD.

protože ialEnv.system.writeDisplay(""); nikomu asi nebude znám, tak jsem zvolil System.out.println(""); který zná většina

Potřebuji po kliknutí na tlačítko několik řádků kódu, které se spustí, proběhnou, provedou to co mají- vytáhnou text ze souboru a zobrazí ho v nějakém řádku nebo tabulce.

Neuvažujte, že se jedná o externí displej (to si už upravím), ale o normální jednoduchou webovou stránku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na joseffa:
tak jsem zvolil System.out.println(""); který zná většina
JavaScript opravdu není Java, v JavaScriptu není žádný System.out (ani System). Neobjasňuješ problém, jde ti o Javu nebo o JavaScript?

Neuvažujte, že se jedná o externí displej (to si už upravím), ale o normální jednoduchou webovou stránku.
Na webové stránce běží spíš JavaScript než Java a v tom případě by měla pomoct rada z příspěvku [#2].
joseff
Profil
Ano, již jsem to pochopil a našel chyby. Moc děkuji.
YOYO měl naprostou pravdu s
ialEnv.system.writeDisplay(objCanal.name)

chybělo mi tam
var objCanal.name

ale stále mi to házelo chybu ikdyž to tam bylo, protože já lama zapoměl dát na konec
;

Takže výsledek je
var objCanal.name;

ialEnv.system.writeDisplay(objCanal.name)


Ono je těžké radit lamě, která tomu vůbec nerozumí. Děkuji za pomoc, problém vyřešen.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0