Autor Zpráva
undisputed
Profil
Zdravím,mám problém:
<!DOCTYPE html>
 <html> 
<head> 
<style>
 .tento { 
background-color: grey;
position: absolute; top: 50px;  left: 20px;
margin: 5px;
opacity: 0;
width: 50;
left: 50;
} 
.uz{
background: green;
}
</style>
 <script src ="http://code.jquery.com/jquery-latest.js" ></script> 
</head>
 <body> 
<div  class="normal">klik</div>
<div class ="tento">a</div>
 <script> 
$(".normal").click( function(){ 
$(".tento").animate({left: "+=50px", opacity: 0.35, width: 5, height: 5}, 400)
$(".tento").animate({left: "+=50px", opacity: 0.70, width: 100, height: 50}, 400)
$(".tento").animate({top: "+=100px", opacity: 1.00, width: 300, height: 200}, 400)                             
}) ;
$(".uz").click( function(){
$(".tento").animate({top: "-=100px", left: "-=50px", opacity: 0.70, width: 100, height: 50}, 400)

});
</script> </body> </html>


po kliknutí sa to správne posune doprava a dole,ale ja by som chcel aby potom čo sa uskutoční animacia sa ten div zmenil na class uz = po znova kliknutí sa to vrátilo kusok hore.
Skúšal som addClass a remote ale tak mi to nefungovalo.
pcmanik
Profil
undisputed:
Mohol by si lepsie popisat co chces? Nejak nechapem vyznam toho kodu a co to ma robit.
joe
Profil
$(".normal").click( function(){ 
$(".tento").animate({left: "+=50px", opacity: 0.35, width: 5, height: 5}, 400); // tady by měl stačit jen jeden řádek, funkce animate ma posledni parametr callback, tam dej funkci   function() { $(this).removeClass('tento').addClass('uz'); }
}) ;
$(".uz").click( function(){
$(".tento").animate({top: "-=100px", left: "-=50px", opacity: 0.70, width: 100, height: 50}, 400)
});


(netestoval jsem, podle očekávání by to ale mělo fungovat :-))
undisputed
Profil
joe:
dal som to tam tak ale nefunguje to dobre, stále po kliknutí na to sa to posúva dole a dole a dole, a malo by to ísť dole hore dole hore atd.
pcmanik:
po kliknutí na klik aby to sa to animovalo dole a po znova kliknuti aby sa to animovalo s5 teda aby sa to vratilo hore

teraz to ide tak že to ide iba stále dole
Ugo
Profil
a. vyres si animaci skrze CSS a pak dej na onclick jenom http://api.jquery.com/toggleClass/
b.
$(".normal").click( function(){
  if($(this).hasClass("uz")==true) {
    $('.tento').animate({top: "-=100px", left: "-=50px", opacity: 0.70, width: 100, height: 50}, 400).removeClass('uz');
  } else {
    $('.tento').animate({left: "+=50px", opacity: 0.35, width: 5, height: 5}, 400).animate({left: "+=50px", opacity: 0.70, width: 100, height: 50}, 400).animate({top: "+=100px", opacity: 1.00, width: 300, height: 200}, 400).addClass('uz');
  }
}

c. pomocna promena
d. jinak :) moznosti je dost

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0