Autor Zpráva
motik
Profil
zdravím,
na netu jsem našel script http://leandrovieira.com/download/7/ ke kterému si dělám výpis fotek pomocí php, což mi funguje. Problém nastane tehdy, když zkouším pomocí .httaccess nastavit pěkná url.
RewriteRule ^galerie([^/]+)?/?([^/]+)?/?([0-9]{1,3})?/?$ /www/page.php?menu=fotogalerie [NC]
RewriteRule ^(.*).htm$ /www/page.php?menu=$1 [NC,L,QSA]

/page.php?menu=fotogalerie - funguje
/fotogalerie.htm - funguje
/galerie - funguje
/galerie.aaa - funguje

ale jak zadám /galerie/aaa (prostě přidám lomítko) tak přestane js fungovat - obrázky se normálně zobrazují.
Chybová konzola píše:
$(function() {
        $('#fotecky a').lightBox();
    });
    // $ is not defined

a dělá to jen s adresou s lomítkem - zkuste mi prosím někdo poradit - nevím si s tím rady..
Ugo
Profil
viz podobne tema co se tu ted probira, prohlizec hleda pokazdy od jiny cesty (v pripade lomitka je to uz podslozka ktera samozrejme neexistuje a cesta nesedi), reseni ... absolutni cesty
Chamurappi
Profil
Reaguji na Uga:
reseni ... absolutni cesty
Raději relativní kořenové.
motik
Profil
Ugo, Chamurappi:
cesty by měli být vpořádku - obrázky se zobrazí, jen js přestane fungovat (alespoň teda v html a php jsou). js nevím, kde to nastavit - musí si to brát cesty z html a tam jsou absolutní - protože po kliknutí na miniaturu se obrázek normálně zobrazí
edit: cesty jsou relativní kořenové a né absolutní
Chamurappi
Profil
Reaguji na motika:
Pokud $ není definováno, tak se asi nenačítá skript, ve které je $ definováno. Symptomy nasvědčují, že dotyčný skript nepoužívá kořenovou (ani absolutní) adresu.
motik
Profil
Chamurappi:
v page.php je hlavička stránky a tam je definovaný
$(function() {
        $('#fotecky a').lightBox();
    });
 

potom se tam includuje menus/fotogalerie.php

>> by to mělo být ok, protože /fotogalerie.htm = /page.php?menu=fotogalerie = /galerie/cokoliv
(když nahradím /galerie/cokoliv na /galerie.cokoliv tak to jede)
Chamurappi
Profil
Reaguji na motika:
Měl jsem pravdu, nenačítá se skript, ve kterém je $ definováno.

v page.php je hlavička stránky a tam je definovaný
Není, tam je použitý.
motik
Profil
Chamurappi:
Měl jsem pravdu,“ - to jsem rád, protože já si s js moc nerozumím.. ještě jestli bych mohl poprosit o radu jak to opravit?
Chamurappi
Profil
Reaguji na motika:
Používat relativní kořenové cesty (nebo absolutní) všude, kde mají být, tedy i u skriptu, ve kterém je $ definováno. Na to nemusíš rozumět JS.
motik
Profil
Chamurappi:
Používat relativní kořenové cesty (nebo absolutní) všude, kde mají být, tedy i u skriptu, ve kterém je $ definováno.
děkuji, už to jede..
omlouvám se za moji natvrdlost, ale nenapadlo mě ty cesty i k těm scriptům a navíc mě zmátlo, že
<script type="text/javascript">
    $(function() {
        $('#fotecky a').lightBox()
    });
    </script>
bylo přímo v hlavičce - kde se žádná cesta nenastavuje..
ještě jednou díky!!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0