Autor Zpráva
frauen
Profil *
Zdravím,

mám problém s JS - jquery. Mám hotovo načítání stránek, které se načtou v pořádku, ale ve scriptu mám i kroky, které zapínají nebo vypínají scrollbar. Problém je v tom, že když otevřu stránku poprvé tak se mi po kliknutí pro načtení stránky požadovaná operace neprovede, provede se až po opětovném kliknutí pro načtení stránky.

Ukázka zde: http://www.jitka-valkova.eu

Dá se tomu nějak předejít?

Děkuji.
Chamurappi
Profil
Reaguji na frauena:
Nerozumím otázce a asi nejsem sám. Jaká požadovaná operace se neprovede? Jde o scrollbar? Nepozoruji problém.
Mimochodem tohle je typický představitel monstrózní stránky, ze které rychle utíkám. Škoda, že už proti tomuhle nestačí nemít flash player…
frauen
Profil *
Design obstarává někdo jiný na přání klienta, s tím nic nezmůžu.

Jde mi o scrollbar:
- při vstupu na uvedenou stránku a rozlišením, kdy při vstupu na stránku není viditelný scrollbar, kliknu na FOTOGALERIE, ale scrollbar se nezobrazí
- zobrazí se až po opětovném kliknutí na FOTOGALERIE (bez opětovného načtení stránky)

Děkuji za pomoc.
joe
Profil
V jakém prohlížeči? A proč na této stránce nejsou vidět fotky? A proč na úvodních fotkách vypadá k nepoznání? :-) Ale to už je trošku mimo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na frauena:
Obrázky nemají zadané rozměry. Dokud nejsou načtené, zabírají méně místa, proto tvá funkce zjišťující celkovou výšku může zjistit něco menšího, než bys chtěl. Buď odlož volání funkce do okamžiku, kdy budou všechny fotky donačtené, nebo zadej obrázkům rozměry. (Jinak se mi ale také nepoštěstilo popsaný problém vidět, takže střílím naslepo.)

Design obstarává někdo jiný na přání klienta, s tím nic nezmůžu.
Ona ani technická část toho díla není zrovna… mno, nejsme v Názoru na stránku, takže nebudu rýpat :-)
frauen
Profil *
Chamurappi:
A jak bych to mohl upravit, že by se to volání funkce udělalo až po donačtení všech fotek?
margin
Profil *
Není jednodušší napsat co HTML obrázkům rozměry?
frauen
Profil *
joe:
Díky za připomínku, už by to mělo být v pořádku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0