Autor Zpráva
honzaik
Profil
Čau, začal jsme se učit jQuery, stáhl jsem nejnovější s jQuery.com, tedy 1.7.
Chci, aby se po kliknutí na tlačítko přidal do "input" atribut "disabled" takže by do něj nešlo psát...
HTML část
<html>
<head>
<title>
Hello dere!
</title>
<script type="text/javascript" src="../js/jquery-1.7.js">
</script>
<script type="text/javascript" src="../js/test.js">
</script>
</head>
<body>
<input type="text" id="dis"><br>
<button id="run">Disable!
</button>
</body>
</html>

a JS
$("#run").click(
function zakaz()
{
$("#dis").attr(disable, alert("Done"));
}
)

Moderátor Chamurappi: Titulek „jQuery disabled“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
pcmanik
Profil
honzaik:
Pozri si dokumentaciu a najdes si ako sa pouziva attr
honzaik
Profil
"attr( attributeName , value )" takhle to mám dobře, i bez toho "alert" to nefunguje...., takže v tom problem nebude imho
pcmanik
Profil
honzaik:
Value znamena hodnotu, a ty ziadnu nepredavas disabled je meno atributu, zapis vyzera takto

$('#dis').attr("disabled",true);
honzaik
Profil
no ale ikdyž to udělám jak to píšeš, stejně to nefunguje, myslim že chyba bude v tý události...
ShiraNai7
Profil
honzaik:
myslim že chyba bude v tý události...

Myslím, že chyba bude někde u tebe.
Pokud ten javascriptový soubor test.js načítáš v hlavičce a spouštíš to tedy rovnou (stránka ještě není načtená), tak v ten moment #run ještě neexistuje.

Uprav to nějak takto:

$(document).ready(function(){

  $('#run').click(function(){
    $('#dis').attr('disabled', true);
    return false;
  });

});
honzaik
Profil
zkusil jsem to tvoje, nefunguje stejně... nevim proč by tam muselo bejt to document ready... stejně ten script se spouští až po kliknutí
Kcko
Profil
honzaik:
Funguje, děláš něco špatně.
honzaik
Profil
jo aha, ja jsem měl špatnej opsanej src k jquery :D awkward moment :D
díky
add. ale stejně nechápu proč tam musí bejt to document.ready, když se ten script spouští až po tý druhý události
pcmanik
Profil
honzaik:
ShiraNai7 ti odpovedal, ak ti to nestaci, existuje dokumentacia v ktorej sa ale ako vidim dost slabo orientujes. Takze nastuduj si aspon zaklady javscriptu nez zacnes s jQuery
honzaik
Profil
no tak jako v normalnim JS nepotřebuješ dělat nějaky onload ale stačí u toho prvku onClick funkce a je to, nikde nenastavuješ že se to ma spustit pri načtení, tak to mě zarazilo...
Chamurappi
Profil
Reaguji na honzaika:
Doporučuji ti naučit se nejprve JavaScript.

aby se po kliknutí na tlačítko přidal do "input" atribut "disabled"
Když do HTML napíšeš atribut disabled, nastavíš tím vlastnost disabled — o tu jde. Proč chceš přidávat atribut a ne přímo měnit vlastnost?

v normalnim JS nepotřebuješ dělat nějaky onload ale stačí u toho prvku onClick funkce a je to
To můžeš udělat i s jQuery. Stejně tak v normálním JS nemůžeš pracovat s elementem (třeba přidávat mu onclick), který ještě neexistuje.
Proč dáváš skripty do hlavičky? To je to nejméně praktické místo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0