Autor Zpráva
joseff
Profil
Dobrý den,
k počítači s Linuxem se přihlašuji přes Telnet. Zadáním nějakého příkazu se něco provede.
A já bych potřeboval, když v tom PC s Linuxem spustím určitou stránku .html, tak aby v ní byl
takový příkaz, aby to počítač vzal, jako že ten příkaz přišel z command line.
Takže:
<html>
<script>

příkaz jakoby z command line

</script>
</html>


Je to možné?
_es
Profil
joseff:
Je to možné?
Nie je. Ty by si používal taký prehliadač, ktorý by webstránkam umožňoval na tvojom počítači spúšťať ľubovolný kód?
Kajman_
Profil *
To javascriptem nepůjde.

Budete asi muset mít na tom PC s linuxem nainstalovaný webový server (např. apache) a ten si nakonfigurovat tak, aby mohl díky nějakému skriptovacímu jazyku (např. bash jako cgi-bin nebo php) spouštět potřebné příkazy. Pak místo html zavoláte tento skript.
joseff
Profil
Aha, no a kdyby se jednalo o OS Windows? To by šlo?
joseff
Profil
No a nebo jinak. Kdybych chtěl otevřením té stránky poslat příkaz reboot?
Radek9
Profil
joseff:
Můžeš si na to napsat plugin do prohlížeče, ale bez něj to prostě nepůjde i kdyby ses sebevíc snažil.
joseff
Profil
Děkuji za info.
Je mi to trochu divné, protože jsem viděl příkaz, který dokázal otevřít CD mechaniku.
Darker
Profil
joseff:
Je mi to trochu divné, protože jsem viděl příkaz, který dokázal otevřít CD mechaniku.
Vzal bych jed na to že to byl VBS script.
Každopádně na zákežně HTML stránky zapomeň.
Chamurappi
Profil
Reaguji na joseffa:
jsem viděl příkaz, který dokázal otevřít CD mechaniku
Tvůrci Windows Media Playeru nepovažovali tuhle akci za nebezpečnou, takže ji v API nechali několik let povolenou i pro skriptování v nebezpečných vodách internetu. Šlo o takřka všude přítomný nešikovně napsaný plugin, nikoliv o záměrnou vlastnost.

Kdybych chtěl otevřením té stránky poslat příkaz reboot?
Pokud chceš obsluhovat z klienta server, musíš mít na tom serveru nainstalovaný nějaký… server. Program, který ti to umožní. Plugin bys potřeboval, kdybys chtěl ovládat opačným směrem.


Reaguji na Darkera:
Vzal bych jed na to že to byl VBS script.
Ne, byl to WMP. Vůbec nezáleželo na tom, kterým skriptovacím jazykem byl obsluhovaný.
Darker
Profil
Chamurappi:
Ne, byl to WMP.
Aha takhle. Já kdysi (tak pět let to bude) na .vbs soubor co otevřel po spuštění 30x CD-ROM.
joseff
Profil
Tak již jsem to vyřešil.
Mozilla mi umožňuje kdekoliv vytvořit nový soubor a do něj uložit libovolný text.
Takže na učitém místě se mi uloží soubor s Linuxovou instrukcí.
Do rcS jsem přidal příkaz, při náběhu PC má zkontrolovat, zda na určitém místě není soubor s tímto názvem
a pokud tam je, tak má "přečíst" jeho obsah a tím to vezme jako příkaz a potom má ten soubor smáznout.

rcS
if [ -f /etc/pokyn ]; then
  MSG=`cat /etc/pokyn`
  $MSG 
  rm /etc/pokyn 
fi 

Případně to jde přidat i někam jinam, aby to kontrolovalo po 60sec, bez nutnosti restartu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0