Autor Zpráva
john
Profil *
Dobrý den mám následující problém.

Přes jquery posílám pomocí post do souboru php nejakou promenou.

if(promena=="jedna"){
$.post("inc/test.php", {promena: "jedna"} );
}


ale kdyz si potom stranku zobrazim v ten samy moment
$(".div").load("inc/test.php");


a v test php mám
echo $_POST['promena'];


Tak se mi proste nezobrazi mam to udelane tak ze kdyz kliknu na urcity div tak ma odeslat promenou zobrazit skryty div a v tom divu uz bude pracovat s tou promenou nevim kde delam chybu. predem diky za odpoved
Radek9
Profil
john:
Nemá ta metoda post nějakou callback funkci? Tohle nemůže fungovat, protože vlastně znova načítáš ten samý soubor, ale bez parametrů.
john
Profil *
tak jak mohu udelat to ze odeslu promenou post, zaroven udelam load souboru.php do .divu kde uz bude pracovat s promenou..?
pcmanik
Profil
john:
Post ma v jquery callback, ktory vracia to co vygeneroval ten subor. Staci otvorit dokumentaciu a mas to tam

$.post('ajax/test.html', function(data) {
  $('.result').html(data);
});
john
Profil *
nechapu..

potrebuji to udelat nejak nasledovne..

v překladu odešli post promena ktera ma obsah jedna do souboru test.php a nasledne otevri test.php v nejakem divu ..
_es
Profil
john:
Čo si tak pozrieť dokumentáciu?
john
Profil *
aha... jako vždy jsem se dočkal pouze odkazu..
_es
Profil
john:
No a čomu konkrétnemu v tej dokumentácii nerozumieš?
Máš tam štyri vysvetlené argumenty a „a nasledne otevri test.php v nejakem divu“ si vieš v tej callback funkcii spraviť aj sám z hodnoty jej prvého argumentu.
john
Profil *
ja neumím moc dobře anglicky a tyto dokumentace jsou pro mne zmatené. Pokud bys te byl tak hodný a mohl by jste mi sestavit konkrétní příklad z toho to pochopím daleko víc. Předem děkuji.
Příklad:

mam formular o dvou inputech typu text. potrebuji po kliknuti na submit s value odeslat aby se odeslali dve promene pomoci post na stranku test.php a aby se ta stranka post zobrazila v divu .okno ale aby tam ty promene byli napr. je budu chtit vypsat jedna promena se menuje cislo1 a druha cislo2 a v test.php bude echo $_POST['cislo1'];
echo $_POST['cislo2'];

Předem moc děkuji za Vaši ochotu
Radek9
Profil
john:
Na to nepotřebuješ umět anglicky. Stačí se kouknout na parametry té funkce a hned to musíš poznat. První parametr je cesta k souboru, druhý parametr jsou posílaná data a třetí parametr je funkce, která se zavolá po odeslání údajů. Tato funkce má jeden parametr (například data), ve kterém dostaneš obsah souboru. Tu proměnnou musíš nastavit do vnitřního HTML nějakého prvku.
$.post("soubor.php", {promenna1: "hodnota1", promenna2: "hodnota2"}, function(data){
  $("#id").html(data);
});
john
Profil *
vse chapu az na tu funkci s parametrem data..
nevim proc tam je html(data) co mam zadavat misto data...

mozna to pujde ze jako callback dam load("soubor.php");
Mastodont
Profil
"data" označuje data vrácená serverem, to necháš být
_es
Profil
john:
nevim proc tam je html(data) co mam zadavat misto data...
data je argument tej funkcie, čiže zároveň aj jej lokálna premenná a nič miesto nej nezadávaš, ale ju použiješ presne tak, ako ti to napísal v [#10] Radek9 - obsahuje text, vrátený zo skriptu soubor.php.
john
Profil *
snad to bude fungovat ale nevim jak mam vytahnout text z inputu a dat ho do jineho divu zkosuel jsem

var obsahInputu=$("#idInputu").text();
$("#druhyDiv").text(obsahInputu);



Bohužel nefunguje..
pcmanik
Profil
john:
na inputy je .val() Paneboze ked nevies anglicky a nechapes dokumentacii, nepustaj sa do tychto veci. Ako chces dalej pokracovat, ked si to nevies precitat? A existuje aj prekladac. Tak si to tam hod...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0