Autor Zpráva
jquery
Profil *
Mám registračný skript, overujú sa tam údaje pomocou jQuery a ajaxu, vždy ak je splnený údaj tak sa class zmení na splnene, ale chcel by som to spraviť tak že ak sú všetky class=splnene že by sa tam hneď objavilo tlačidlo na registrovanie.

Dá sa to nejak?Skúšal som hasClass ale nejak mi to nefungovalo.

ďakujem.
Kcko
Profil
Dodej ukázku. To že Ti nějak něco někde nefunguje, není dostatečně jasné a průkazné.
jquery
Profil *
No problém je pravdepodobne vtom že to nedokáže hneď zistiť či je to splnené, tejto alternatívy som sa vzdal, teraz mám s inputmi na stránke aj submit button, ako to overiť tam?
Medvídek
Profil
jquery:
Stačí mít funkci, která zkontroluje všechny povinné hodnoty, jestli mají class splnene. A tu zavolat po kazde zmene (i po vraceni vysledku ajaxu a prepasni classu). Pokud bude splnena podminka, inputu odebereš attr disabled a dáš mu jinej class.
jquery
Profil *
No vyriešil som to trochu inak,
vždy pokiaľ sa splní podmienka tak sa premenna zmeni na 1(celkovo sú štyri)

<input type="button" name="button" class="button" id="button" value="Odoslať" />

<script>
$('#button').click(function() {
if (prve != 1 || druhe != 1 || tretie != 1| stvrte != 1){
  alert('niečo nie je splnené');
}
if (prve == 1 && druhe == 1 && tretie == 1 && stvrte == 1){
  alert('všetko je splnené');
}
});
</script>


To by bolo.Ale teraz mám problém ako zadané informácie uložiť hneď po kliknutí do databázy?Jedine cez ajax zavolať nejaký php súbor kde by sa to uložilo ale ako do toho súboru dostanem obsah políčok?(+ keď tam mám aj select)
Medvídek
Profil
jquery:
$('form').submit(function() {
  var dataKodeslani = $(this).serialize();
  ajax .....
});
jquery
Profil *
uhm,tým sa dostanem v php súbore ku všetkým položkam,ale ešte jedna vec ako vtom php súbore zistím že to bolo poslané a že sa tam užívateľ naozaj dostal s toho formulára?[pre]if (isset($_POST["tlacidlo"])) ?
Medvídek
Profil
jquery:
Uplně stejně, jako by si to udělal bez ajaxu. Pošle ti to všechny formulářové prvky.
jquery
Profil *
Zle sme sa pochopili dodávam kód pre lepšie pochopenie:

$('#button').click(function() {
nieco=$('form').serialize();
if (prve != 1 || druhe != 1 || tretie != 1| stvrte != 1){
  alert('niečo nie je splnené');
}
if (prve == 1 && druhe == 1 && tretie == 1 && stvrte == 1){
  alert('všetko je splnené');
$('#nejaky').load("stranka.php?" + nieco);
}
});

<?php 
$nick=$_GET["username"];
$heslo=$_GET["password"];
$email=$_GET["email"];
// uloženie do databázy
?>


Môj problém, ako zabránim aby ak sa niekto pohrabe v zdrojaku najde súbor stranka.php a prejde tam s hodnotami čo si vymyslí napr. stranka.php?username=bla&password=aaa&email=aa
Keby toto spravil tak sa do databázy vkľude uložia údaje a pritom sú chybné.Proste ide mi o to nejak tomu zamedziť aby to išlo naozaj len s toho prvého súboru
Chamurappi
Profil
Reaguji na jqueryho:
Proste ide mi o to nejak tomu zamedziť aby to išlo naozaj len s toho prvého súboru
To v JavaScriptu samozřejmě udělat nejde — všechno, co se odehrává v prohlížeči, je průhledné. Moc nerozumím, jak to souvisí s původní otázkou.

ak sú všetky class=splnene že by sa tam hneď objavilo tlačidlo na registrovanie
Pokud jsou všechny elementy s class="splnene" poskládané za sebou a pokud buď znáš jejich počet, nebo existuje i opačná třída pro nesplnění, tak jde tlačítko skrýt stylopisem pomocí selektoru sourozence ~ (ovšem ten nefunguje ve starých Explorerech).
jquery
Profil *
No ale vyriešil som to inak ako pomocou class="splnene" ak sú všetky podmienky splnené v každej podmienke sa vytvorí js premenná (prve,druhe,tretie,stvrte) a potom ak majú všetky hodnotu 1 tak po kliknutí na tlačidlo sa načíta ten php súbor ale mňa zaujíma ako detekovať vtom php súbore či naozaj tie štyri premenné sa rovnajú 1
jquery
Profil *
keď som skúsil vtom php súbore(čo sa ukladajú informácie do db) pridať tú istú podmienku ako pri kliknutí na tlačidlo

<script>
if (prve == 0 || druhe == 0 || tretie == 0 || stvrte == 0){
  alert('niečo nie je splnené');
}
if (prve == 1 && druhe == 1 && tretie == 1 && stvrte == 1){
  alert('splnené');
<?php 
$nick=$_GET["username"];
$heslo=$_GET["password"];
$email=$_GET["email"];
echo "$nick,$email,$heslo";
?>
}
</script>


Tak tu mi to neviem prečo nefunguje, ani keď nieje splnené ani keď je splnené

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0