Autor Zpráva
AdamBares
Profil *
Zdravím,
potřebuji získat javascript, který bude pracovat s formulářem SELECT.

Na stránce bude jeden select přes který si něco vyberu ... javascript odešle do PHP a php z mySQL načtě například podkategorie a zobrazí se pod tím druhý select s načtenými údaji ... zde si opět něco vyběru a načte se mě třetí select. Je něco možného tohle takto udělat?
marcus33cz
Profil
Můžeš zkusit Ajax, případně Xajax (ten ti umožní dát vlastní PHP funkce do Javascriptu).

Nebo to můžeš udělat úplně jednoduše tak, že vypíšeš všechno - to, co nechceš zobrazovat dáš jako display: none. Pak pomocí Jquery budeš sledovat, jaký prvek formuláře je vybraný. A podle toho budeš přepínat (řekněme display: none a display: block).
Suta
Profil
AdamBares:
Jak psal marcus33cz. Já k tomu chci dodat pouze to, že pro tvůj případ 80kb knihovnu jQuery nepotřebuješ.
Petr Ká
Profil
A co JSON ?
Suta
Profil
Petr Ká:
JSON není podstatný, jedná se pouze o jeden z možných způsobů předání dat při použití technologie AJAX.
Petr Ká
Profil
To jo, já to myslel konkrétně... Že by při OnChange načítal obsah pro další SELECTy
AdamBares
Profil *
Není něco volně ke stažení na internetu? V JS jsem tak trochu začátečník. Když tak mě napište, co konkrétně přes google mám hledat.
Moc všem děkuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0