Autor Zpráva
fleury16
Profil
Zdravím mám script kde si nastavím cookies:
var cookie_cislo = "cislo=20";
document.cookie = cookie_cislo;
no a potom ho chci přečíst takto:
var cookie_cislo = document.cookie;
var breake_cookie = cookie_cislo.split("=");
var pocet = breake_cookie[1];
alert(pocet);
No ale alert mě nevyhodí 20 ale jakousi změť znaků je to asi nějak šifrované: 1df3ipittkohrv52n5g909cbb2; cislo a navíc za to ještě se středníkem název toho cookei..... prosím o rady děkuji
_es
Profil
fleury16:
document.cookie nie je jednoduchá vlastnosť na čítanie a zapisovanie, inak sa správa pri čítaní a inak pri zapisovaní, nájdi si niekde, ako sa s tým pracuje, niečo je napríklad v dokumentácii Mozilly.
xxxxxxxx
Profil *
alebo si stiahni jquery cookie veľmi užitočný plugin, ja som si nad tým napísal CookieStorage a ukladám do jedenej cookie celý objekt ako JSON reťazec a šetrím miestom. oproti HTML5 WebStorage má výhodu že funguje všade vrátane IE6 a dá sa čítať aj na strane servera.
Radek9
Profil
xxxxxxxx:
Ale zase to bude určitě o něco pomalejší. WebStorage je běžný JS objekt, zatímco cookie je string. Dle mého názoru by bylo nejlepší si napsat jakýsi hybridní objekt, kde by se primárně používalo WebStorage a pokud by nebylo, tak cookies. Komunikace s PHP, to je pak zas jiná věc. Ale zatím jsem nikdy neměl nutnost sdílet s JS cookies. Většinou jsem to řešil přes AJAX, JSONP nebo přes sockety.
Chamurappi
Profil
Reaguji na fleuryho16:
Doporučuji nastudovat povídání na QuirksMode, najdeš tam i hotové funkce pro práci s cookies.


Reaguji na xxxxxxxxe:
Načítat kvůli takové trivialitě framework je zbytečné. Na práci s cookies jde najít mnoho malých hotových funkcí.

ukladám do jedenej cookie celý objekt ako JSON reťazec a šetrím miestom
Nešetříš, režie JSONu je větší než režie obyčejných cookies. Také jsi svázán jinými limity, než při používání jednotlivých cookies (což se může někde hodit a někde ne).

oproti HTML5 WebStorage má výhodu že funguje všade vrátane IE6
Do starších Explorerů jde hravě doskriptovat přes #userData behavior.


Reaguji na Radka9:
WebStorage je běžný JS objekt
Jehož uložené vlastnosti se také převádějí na string.
Radek9
Profil
Chamurappi:
Jehož uložené vlastnosti se také převádějí na string.
To sice ano, ale cookies se musí po každé změně (pokud nad nimi nemáme absolutní kontrolu – tzn., že bychom je měli navíc uložené i v nějakém objektu) znovu parsovat z document.cookie, abychom z toho měli čitelný objekt.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0