Autor Zpráva
CyberPanda
Profil
Zdravím, mám trochu problém s javascriptem. Vlastně trochu hodně. Snažím se už pár dní napsat řešení následujícího zadání:


Obrázek1 se při najetí myši na Odkaz1 prolne v Obrázek2 a při odjetí myši z Odkazu1 se Obrázek2 prolne zpět na Obrázek1. Při najetí myši na Odkaz2 se Obrázek1 prolne v Obrázek3 a při odjetí myši z Odkazu2 se Obrázek3 prolne opět v Obrázek1.


Snažil jsem se na to pár dní vyzrát zIndexem a prolínání byl animovaný gif, ale pak mě konečně trklo, že tak se to vyřešit nedá, protože při výslednym počtu obrázků se nedal zIndex vrátit na původní hodnotu (nebo to alespoň neumím). Viděl jsem také řešení prolínání alfa-filtrem, psal to Jiří Kosek, ale to mi funguje jen v IE. Nežádám úplně vyřešení, jen mě někdo prosím trkněte, čím by se to dalo řešit. V JavaScriptu začínám a dokumentace je tak obsáhlá, že ani po pár dnech jsem nedokázal přijít na to, jak správně ty různé funkce skloubit.
Marek88
Profil
CyberPanda:
Viděl jsem také řešení prolínání alfa-filtrem, psal to Jiří Kosek, ale to mi funguje jen v IE.
To sice neznám (a hledat to nebudu), ale řekl bych, že bude stačit to trochu upravit... CSS průhlednost a nastavení krytí
CyberPanda
Profil
Marek88:

To je přesně ono!

opacity: 0.5; – nejdůležitější zápis, protože je to standard v CSS. Tento zápis bude fungovat v nejnovějších verzích prohlížečů Firefox, Safari a Opera. Bylo by to vše, co k průhlednosti potřebujete, kdyby všechny prohlížeče podporovaly běžné standardy.
filter: alpha(opacity=50); – tento zápis potřebujete pro správnou funkčnost v IE.
-moz-opacity: 0.5; – aby průhlednost podporovaly i starší verze prohlížeče Netscape Navigator, použijete tento zápis.
-khtml-opacity: 0.5; – tímto zápisem otevřete cestu k průhlednosti starším verzím prohlížeče Safari.


A v češtině! Krásná práce, díky moc .) Já tam měl právě zápis JEN pro IE. Díky.
Bubák
Profil
-moz-opacity a -khtml-opacity můžeš s klidem vynechat a ponechat jen opacity.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0