Autor Zpráva
[RD]
Profil *
Dobrý deň,
rieším už cez hodinu a pol jednu vec ohľadom Javascriptu no neviem si rady. (Veľmi to neviem ovládať ale potrebujem tu vecičku). Prosím Vás poradte mi ako to spraviť. Čiže:

Mám tento script.
<script type=\"text/javascript\">
var name = new Array({$name});
var points = new Array({$points});

function suggest(str) {
document.getElementById('sugg').style.visibility='hidden';
if (str.length) {
document.getElementById('sugg').innerHTML='';
var r = 0;
for (i = 0; i < name.length; i++) {
if (r < 14 && name[i].substr(0,str.length).toLowerCase() == str.toLowerCase()) {
document.getElementById('sugg').innerHTML+='<a class="suggest_inner" onmouseover="document.getElementById(\'sugg\').style.visibility=\'hidden\'; document.getElementById(\'sugg\').style.visibility=\'visible\'" onclick="document.getElementById(\'inpt\').value=\''+name[i]+'\'; document.getElementById(\'sugg\').style.visibility=\'hidden\'; return false" href="#">'+name[i]+'';
document.getElementById('sugg').style.visibility='visible'
r++;
}
}
}
}
if(navigator.userAgent.match(/MSIE 7\.\d+/)) {
var zi = 1000;
$$(".content_block").each(function(block) {
block.style.zIndex = zi--;
});
}
</script>
- premenná $name a $points generuje z php kódu. - tento script slúži nato že keď zadám v inpute meno, pekne mi to pod seba vypíše mená a keď kliknem na meno, ktoré chcem tak sa mi akože uloží do value atď. - lenže potrebujem ku tomu ešte vypísať "$points" .. ciže body, ktoré sú uložené v databáze a do toho array($points); sa ukladajú body: čiže ukážka:
var name = new Array('','Skuska','Skuska1');
var points = new Array('','10','2');
- no a prejdem rovno ku tomu potrebujem spraviť tak že keď kliknem na napr. Skuska tak sa mi zjavia cez html cislo 10. Ked napriklad kliknem na Skuska1 zjavia sa mi body 2. - v html mam to definovane ako id suggp cize v JS nejak tak bude vyzerat.
document.getElementById('suggp').innerHTML=''+points+'';
- no lenze s tym si nemozem dat rady ze ked kliknem tak sa mi zjavia tie bodiky.

Dúfam, že ste pochopili. Ak nejaké otázky v pohode sa pýtajte. :) Ďakujem veľmi pekne. Priíjemný zvyšok večera :).
Sir Tom
Profil
[RD]:
Také dobrý den,

co vypíše echo $name; a echo $points; ? Vytvoří se opravdu ono pole name a points v JS?

Princip by měl být úplně stejný jako u toho jména, ne? Místo sugg používej suggp a místo name[i] použij points[i].

Přiznám se, že jsem dotaz moc nepochopil. Co má kód dělat, co dělá správně, co dělá špatně, co už vůbec nedělá?
_es
Profil
[RD]:
Atributy elementů
[RD]
Profil *
Sir Tom:
Dobry,

echo $name; a echo $points; - vypise presne tak ako som napísal

cize ako $name
var name = new Array('','Skuska','Skuska1');

a ako $points
var points = new Array('','10','2');

Presne to tak generuje ako je to tu napísane. No skušal som robiť ako vy ste navrhli, že dať name[i] a tak isto points[i] ale fungovalo to tak, že keď som začal písať alebo klikol na to meno tak mi ukazalo iba to posledne. Cize tu cislicu 2. Ked som dal points[r] co nema zmysel tak to zase davalo cislo 10. A ja potrebujem to, že keď kliknem na to meno napríklad "Skuska" tak sa mi zobrazi pod tym cislo 10 v daslom riadku. A tak podobne.

A este pre porozumenie ten name[i] vypisuje mená (tie v array names) ked začnem písať v inpute.

_es:
Ďakujem za typ trošku to viac preštudujem ako.

Dúfam, že sa nájde niekto kto pomôže :)
_es
Profil
[RD]:
Dúfam, že sa nájde niekto kto pomôže :)
Obávam sa, že nie. Formuloval si to tak, že asi nikto nemá chuť sa tým zaoberať. Radu v [#3] si aplikoval ako?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0