Autor Zpráva
Kiki
Profil *
Nám takovy problém s javascriptem moc nepracuji ale základní znaloti mám.
potřebuji vytvořit script v javascriptu a to, aby když zadam hodnotu v prvním formulářovém poli, poté do druhého formulářového pole zadám druhou hodnotu, aby se mi provedl okamžitě vypočet a v třetím formulářovém poli objevil výsledek, Má to fungovat tak, že do provního pole zadám číselnou hodnotu třeva 1000 ve druhém procenta 10% (samozřejmně pouze číslici) tak aby se mi ve třetím poli objevil výsledek a to tak abych nemusel použít tlačítko. Vypočitat to pomocí proměnné chápu pouze se trápim s události onblur a následným skriptem jeho spracováním a znovu vložením do stránky respektivě do formulářového pole. Celý formulář bude poté zpracovan pomocí PHP a uložen do databaze, ale to umím s php velmi dobře.

Pro šťouraly co zde napíší nejdřiv hledej a pak se ptej rovnou odepisuji, že tot jsem již udělal a nad tímo problémem jsem strávil už dva dny a to nejenom zde. A co mne nejvice zdržuje je číst temata v kterých se objevuje stejná odpověď nejdřiv hledej a pak se ptej z mé skušeností je to cca 60 procent. Raději prosím rovnou napište odkaz kde se toto téma nachází. Já vzhledm k malé zkušenosti s javascriptem nevím jak mám správně ptát abych dostal správnou odpověď.
shaggy
Kiki:
Já vzhledm k malé zkušenosti s javascriptem nevím jak mám správně ptát
Správne by si sa mal najprv naučiť robiť s javascriptom a potom sa pýtať. Pretože tvoj (mierne drzý) príspevok nie je otázka, ale žiadosť "urobte to za mňa". A to patrí do Práce a zákazky.

Ale aby som ti neporadil "najprv hľadaj" (aj keď je vidieť, že si tomu hľadaniu moc nedal), tvoj postup bude vyzerať nejak takto:
http://www.tizag.com/javascriptT/javascript-getelementbyid.php
Kiki
Profil *
omluvám se za duplicitu špatně jsem to zmačkl prosím o smazani duplicitního článku

tak jo omluvám se ja jenom český a trošičku slovensky tak promiň

shaggy:
tak sem se dival na to co jsi mi dal za odkaz tak takových jsem našel spoustu a přesně tohle jsem nehledal.
Kiki
Tak jsem na to snad přišel pro ty co hledají podobný problém a zejmena se učí z příkladu davám zde tento script.
Ostatní prosím, aby se na tetno script podívaly a pověděli jestli je něco špatně nebo se dal nějak vylepšit za každou radu budu vděčný.

<?php      
     require "hlavicka.php"; //* Vloži hlavičku do strankyy   *//
?>
<script language="javascript">
<!--
var c = function CheckNumEdit(Edit) //Kontrola zda uživatel zadal číslo 
 {
   var N = Edit.value - 0;        
    if((parseInt (N) == NaN) ||
       (parseInt (N)+'' !=N))
    {
       alert ('Špatně zadané číslo!');       
       Edit.focus();
       Edit.select();      
    } 
    else {     }
     Edit.value = parseInt (S);
 } 
function edit(Edit) // Kontrola zda uživatl zadal číslo 
{
   var S = Edit.value - 0;  
     if((parseInt (S) == NaN) ||
       (parseInt (S)+'' !=S))
    {
       alert ('Špatně zadané číslo!');       
       Edit.focus();
       Edit.select();      
    } 
    else {     
   var t = document.formular.cena.value; //získaní hodnoty z pole cena
   var vysledek = t / 100 * S;         // vpočet slevy 
     document.formular.policko.value = (vysledek); // vložení vysledku do pole
        }
     Edit.value = parseInt (S);
 }
//-->
</script>
</head>
<body>
<br />
<br />
<h2>Výpočet slevy</h2>
<form name="formular">

<p>vlož cenu<input type="text" name="cena"  value="" onblur="CheckNumEdit(this)" /></p>
<p>vlož cenu v procentech <input type="text" name="sleva" onblur="edit(this)"/>%</p>
<p>vysledek <input type="text" name="policko" size="20"  value="" disabled > </p>

</form>
<br />
<br />
</body>
</html>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: