Autor Zpráva
TWE3K
Profil
Ahoj, v javascripte mám vytvorene niečo taketo..
function writeXXXSelector() {
document.getElementById('vyber').innerHTML='<select name="hodnota">' +
                        '<option value="1">A</option>' +
                        '<option value="2">B</option>' +
                        '<option value="3">C</option>' +
                        '<option value="4">D</option>' +
                        '<option value="5">E</option>' + ... atd

ako spravím, že aby po odoslaní formulára, v prípade že bola napr. vybrata hodnota C (3), tak vráti vybratu hodnotu C?
vopred ďakujem za pomoc
TomasJ
Profil
Aby po kliknutí na položku C vrátilo hodnotu položky C (3) kam? ... Kam ji má vrátit? Nějak jsem nepochopil co vlastně chceš.
Tori
Profil
TWE3K:
Hodnotu prvního vybraného prvku zjistíte např. takhle:
var s = document.f.hodnota; // nějak zjistíte <select>, přes formulář nebo přes ID
var vybranaHodnota = s.options[s.selectedIndex].value;
TWE3K
Profil
keby to robím cez PHP tak to spravím takto:
'<option value="3" <?php if($premenna=="3") echo ' selected="selected"';?>>C</option>'
mám na mysli toto
po odoslaní formulára, ak bola vybratá hodnota 3 tak k nej pripíše selected aby ostala označená po odoslaní formulára

potrebujem to však nejako v javascripte..

//
Tori: vďaka idem vyskúšať
Tori
Profil
TWE3K:
Jak odesíláte ten formulář? Standardně, tj. stránka se znovu načte, anebo někde na pozadí AJAXem? Pokud standardně + metodou GET, tak by se šlo číst vybranou hodnotu z parametrů (window.location.search) a podle ní vybrat jednu položku <select>u.
TWE3K
Profil
odosielam to štandardne cez submit metodou POST
hm nejako tomu riešeniu nerozumiem, javascript začínam ešte len používať a som uplny zaciatocnik :)
Tori
Profil
TWE3K:
odosielam to štandardne cez submit metodou POST
Tak potom musíte označit tu položku jako vybranou v PHP při dalším zobrazení stránky, JavaScriptem to imho nepůjde.
TWE3K
Profil
A neviete prosím Vás ako to spraviť teda? Ked robím ten výpis možností cez javascript úplne sa v tom strácam a nemám žiadny nápad ako tam ten "selected" dostať
Tori
Profil
TWE3K:
Vybranou hodnotu máte v $_POST['názevSelectu'], tak to porovnejte stejně jako v [#4].
TWE3K
Profil
Tori:
ja som si myslel že takto to nefunguje, pretože mi to predtým nešlo.. ale už som aj zistil prečo , veľká vďaka ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0