Autor Zpráva
bredis
Profil
Čauky,
prosím o radu jak udělat odpadkový koš javascriptem. Jde mi o to, že když mám přichycený (drag) element a přesunuho nad nějaký div, který bude mít třeba název "trash", tak aby se ten element odstranil.
Na netu jsem nějaký scripty našel, ale nefungovali mi.
Předem děkuji.
Petr Ká
Profil
ahoj, po upuštění zkontroluj v jakém je divu. Pokud bude v divu trash, vymaz ho.
Radek9
Profil
Petr Ká:
Pokud bude v divu trash
No, on nebude tak úplně v tom divu, ale pouze na pozici toho divu. Tzn. musí porovnat top, left, bottom a right (pokud to nemá absolutní pozici, tak možná spíš absolutní offset) koše a předmětu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radka9:
Snazší je mít v nejvyšší vrstvě nad košem vypozicovaný element (tedy i tak, že přetahovaná věc je z-indexem pod ním) a pak jednoduše zjistit, na čem došlo k onmouseup.
bredis
Profil
Díky za pomoc, ale jelikož jsem lama, tak jsem nic funkčního nestvořil.
Chamurappi mě vnuknul myšlenku se z-indexem.....prostě přetahovaný element je pod vrstvou koše a jednoduše tam ten nechtěný element jen schovám. Vím, že řešení nic moc, ale snad to bude jen provizorně:)
Radek9
Profil
bredis:
On to spíš myslel tak, že koš bude pod předmětem, ale nad tím předmětem bude ještě nějaký průsvitný div. Potom při onmouseup ověříš target element (e.target || e.srcElement). Pokud je to ten průhledný, předmět smažeš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0