Autor Zpráva
novakr
Profil
Ahoj!
Uměl by mi někdo pomoct jako začátečníkovi v JS s následujícím:

Potřebují ve formuláři na základě vyplnění inputu nechat javascriptem zobrazit nový select, který si načte optiony z DTB. To vše aby nebylo potřeba refresh stránky, nebo krokování s předáváním ostatních hodnot z jiných inputů.

Příklad html:
        <tr>
            <th valign="top">TOVÁRNÍ ZNAČKA</th>
            <td><input name="znacka" type="text" class="inp-form" /></td>
            <td><td>
        </tr>
        <tr>
            <th valign="top">MODEL</th>
            <td><select name="model" type="text" class="select-form">
                    <option>hodnota 1 z DTB</option>
                    <option>hodnota 2 z DTB</option>
                    <option>hodnota 3 z DTB</option>
                    </select>
            </td>
            <td></td>
        </tr>
novakr
Profil
Nikdo neví? Stojí mi na tom práce, bohužel si nedokážu pomoct sám :-(
_es
Profil
novakr:
Neporušuj pravidlá. Tvoj dotaz je príliš neurčitý, to si má niekto správne tipnúť, aký programovací jazyk používaš na serveri, správne vytušiť databázový systém a dať ti hotové všetky súčasti na zlatom podnose? Napíš, čo konkrétne nevieš! Nevedel si, že <input> má udalosť onchange? Alebo v čom je problém?
novakr
Profil
_es:
Netušil jsem, že musím specifikovat o jaký programovací jazyk mi jde v diskusi o JS. Pokud je tedy můj dotaz příliš obecný, někdo mi nejdříve musí požadavky nastínit, pakliže nevím, co je k tomu potřeba.

Jak píšu jsem začátečník a chtěl jsem poradit jak vytvořit JS funkci, která mi vytvoří při zápisu do <input> omezený výpis <option> v dalším selectu téhož formuláře. Stačí mi nástin funkce, která by toho byla schopná interaktivně na jedné stránce. Nemám problém si přesné údaje dohledat na netu. Jen potřebuju vědět po čem koukat. VIZ ta zmińovaná pravidla, která jsem samozřejmě četl: Dostanete odkaz, návod či radu, jak postupovat směrem k cíli, ale o radost z výsledku vlastní snahy vás tady nikdo nepřipraví.

Data pro <option> jsou v tabulce na serveru. Údaje serveru (ikdyž nevím proč by to mělo být směrodatné) Verze MySQL: 5.0.51a-24+lenny5, Verze protokolu: 10, Server: Localhost via UNIX socket.
_es
Profil
novakr:
o jaký programovací jazyk mi jde v diskusi o JS
No ale JS pochopiteľne nemá priamy prístup k databáze na serveri, tak keď ide len o problém v JS, tak si mal svoj dotaz obmedziť len na dotaz o JS.

při zápisu do <input>“: udalosť onchange, prípadne iné udalosti, inputu.

mi vytvoří“..„omezený výpis <option>“ Vlastnosť options príslušného selectu https://developer.mozilla.org/en/DOM/HTMLSelectElement, jej vlastnosť length, vlastnosti value a text príslušného optionu.

Nie je jasné, či sú formulárové elementy vo vnútri formulára, ak nie, tak bude asi najľahšie im zadať id a použiť metódu document.getElementById.

AJAXovú komunikáciu zvládneš bez pomoci?
novakr
Profil
_es:
..obmedziť len na dotaz o JS
Však proto je to v sekci o JS. Komunikaci se serverem využívám standartně přes php scripty.

https://developer.mozilla.org/en/DOM/HTMLSelectElement
O DOM jsem četl, že není podporován v IE.

AJAXovú komunikáciu zvládneš bez pomoci?
Ovládám pouze HTML, CSS, PHP. Podle příkladů na netu jsem si dal do kupy validaci dat ve formuláři pomocí JS. A te´d právě zkouším zajistit situaci, kterou tu probíráme.
_es
Profil
novakr:
O DOM jsem četl, že není podporován v IE.
To si čítal zle.

Načítanie dát do stránky cez formulár bez znovunačítania celej stránky sa dá, aj úplne bez JS, nasmerovaním formulára do iframe na stránke.
novakr
Profil
_es:
Načítanie dát do stránky cez formulár bez znovunačítania celej stránky sa dá, aj úplne bez JS, nasmerovaním formulára do iframe na stránke.
Ano, to dá, ale musím přenášet už zadaná data v jiných inputech přes session (formulář pro odeslání čítá asi 12 polí-hodnot). Chtěl jsem to vyřešit interaktivním chováním pomocí JS.
_es
Profil
novakr:
Stačí mi nástin funkce, která by toho byla schopná interaktivně na jedné stránce. Nemám problém si přesné údaje dohledat na netu.
„Nástin“ už máš, skús podľa neho niečo vyrobiť, možno ti potom s dokončením poradí viac ľudí, než takto, keď sa nie je veľmi z čoho odraziť.
novakr
Profil
_es:
Zkusím něco sesmolit, ikdyž v funkceschopnost moc nevěřím, nicméně díky za odkaz.
_es
Profil
novakr:
Zkusím něco sesmolit
Jednoduché dotazy, na ktoré je jednoduchá odpoveď, na tento účel, môžeš písať sem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0