Autor Zpráva
Thommie20
Profil *
Zdravím,

potřebuji udělat strukturu stránky podobnou, jakou má http://pinterest.com/ tzn. obtékání divů ne do strany (protože každý div má jinou výšku (za předpokladu, že je šířka konstantní)), ale pod sebe a v sloupcích.

To znamená, můj problém je ten, jak při výpisu těchto divů z db zjistit výšku každého toho divu, abych je potom v php nějak seřadil dohromady. Vím, jak to udělat v JS, ale to mi při výpisu asi moc nepomůže. Neví někdo, jak to elegantně vyřešit?

díky
Petr ZZZ
Profil
Pokud je šířka všech divů konstantní, obal všechny divy jedním společným divem, který bude jen dejme tomu o 10 nebo 20 pixelů širší (případně stejně široký – to ale raději vyzkoušej) a hotovo. Budou se skládat pod sebe v rámci obalujícího divu.
Thommie20
Profil *
jj, to tak mám udělaný, ale spíš mi jde o ten další sloupec, protože nevím, kolik do něj mám načíst divů, aby měly ty sloupce přibližně stejnou délku...
Petr ZZZ
Profil
Možná zjistit počet znaků nebo datovou velikost, porovnat a pak seskládat. Jak, to ti bude muset poradit někdo jiný, já programovat neumím. Jen bych ti doporučil řešit to nějakou serverovou technologií (JavaScript si klient může vypnout, zatímco např. PHP si nevypne, protože to se odehrává před odesláním hotové stránky klientovi).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0