Autor Zpráva
rebas
Profil *
Zdravím,
nemá někdo funčkní javascript hlavně pro zítřejší datum, případně pro včerejší datum které si poradí korektně i s koncem a začátkem měsíce/roku?

Myšleno aby se třeba 29.2.2012 zobrazil zítřejší datum 1.3.2012 (nikoliv 30.2.2012 - což je blbost).
Nebo aby se třeba 1.1.2013 zobrazil včerejší datum 31.1.2012

Následně se z toho data bude vytahovat den, měsíc, rok...(což z aktuálního data umím)
Chamurappi
Reaguji na rebase:
var datum = new Date();
datum.setDate(datum.getDate() + 1);
… nebo - 1 pro včerejšek. Z objektu datum pak vytáhneš den, měsíc i rok obvyklým způsobem.
rebas
Profil *
Chamurappi: není tam ještě něco špatně? den. - to nevím kde brát....

já mám něco takového, ale potřeboval bych to doplnit(nebo opravit)...

datum = new Date()
with (datum){
var ho = getHours();
var mi = getMinutes();
var se = getSeconds();
var dy = getDay();
var da = datum.setDate(datum.getDate()+<xsl:value-of select="$PocetDnu" disable-output-escaping="yes"/>);
var denVTydnu = new Array("v neděli", "v pondělí", "v úterý", "ve středu", "ve čtvrtek", "v pátek", "v sobotu");
}

přičemž $PocetDnu obsahuje čísla 0-7 - to mi funguje spravne, tedy prosim o pripadnou opravu var da

Předem díky za pomoc
Chamurappi
Reaguji na rebase:
den. - to nevím kde brát....
To mělo být také datum. Původně jsem chtěl nazvat tu proměnnou den, ale na poslední chvíli jsem si to rozmyslel a nepřepsal jsem to všude, pardon.

Po zavolání datum.setDate bude v datum upravené datum, takže pak (nikoliv před) můžeš volat ty další metody zjišťující den v týdnu, měsíc apod.
rebas
Profil *
a jak to řešit, když potřebuji hodnoty jak ze dneška, tak i jakoby z toho zítřka?

protože takhle mi to natvrdo píše jakoby ten zítřek i do hodnot pro dnešek :-(

v podstatě dnešní čas datum potřebuju, abych otestoval zda není sobota nebo neděle případně zda je pondělí až pátek pod nebo nad nějakou hodinu. (to už mám zmáknutý) A podle toho potřebuju přičíst určitěj počet dní (přes to přičítání počtu dnů) k dodání zboží. (to zmáknutý nemám).

tak snad vyřešeno - sem si vytvořil druhou datumovou proměnnou.

Díky moc za pomoc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: