Autor Zpráva
Carny
Profil
Potrebujem prosím poradiť mám napísať dvojazyčnu stránku anglicko-slovenskú nasiel som takýto spôsob.
funguje mi to, len neviem ako mám použivať upravovanie stránky pri prvotnom načítaní mi stranka zobrazí správne ale už pri prepnutí sa načíta text na kraj stránky?
A po ďalšie ako mám zapisovať keď chcem mať viackrát <p> alebo h1 lebo preklad si to priraďuje podľa týchto atríbutov,
Keď poznáte lepší spôsob tak sem s ním ja som začiatočník.


<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Frameset//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/frameset.dtd">
<html>
<head>
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
    <link type="text/css" href="../css/style.css" rel="stylesheet" />
    <script type="text/javascript" src="../js/jquery-1.4.2.js"></script>
    <script type="text/javascript" src="../js/data-simulator.js"></script>
  
    


</head>

<body>
   <ul class="lng"><li><a href="#sk">sk</a></li><li><a href="#en">en</a></li></ul>
    

    <h1>pero</h1>
<p>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;strom</p>
      
  <script>
var translation, translate;

translation = {
    "sk": {
       
        "h1"       : "pero",
        "p"        : "strom"

    },
    "en": {
     
        "h1"       : "pen",
        "p"        : "tree"
       
    }
}
    
    
translate = function( lng,translationObj ){
    if( lng && translationObj[lng] ) {
        return $.each(translationObj[lng], function(k,v){
             $(k).text(v);  
        });
    }else{
        return $.error("arrete voir");
    }
}


$("ul.lng a").bind("click", function(event){
    event.preventDefault();
    translate( $(this).text(), translation);
    //translate("en", translation);
});
</script>
</body>
</html>
joe
Profil
Na tento způsob raději rychle zapomeň, může být vhodný tak akorát na webových aplikací, nikoli u webových stránek. Pokud nemáš k dispozici nebo neumíš použít nějaký serverový jazyk (PHP, ...), vytvoř každou stránku zvlášť a text v nich přepiš. Někdo nemusí mít JavaScript zapnutý a uvidí jen jednu verzi, stejně tak vyhledávače, také uvidí jenom jednu jazykovou verzi.

Pokud přesto trváš na tom, jak to máš teď, pro více použití u elementů můžeš použít například ID

translation = {
    "sk": {
       
        "#h1Prvni"       : "pero",
        "#h1Druhy"        : "pero2"

a v HTML pak budeš mít


<h1 id="h1Prvni">..</h1>
<h1 id="h1Druhy">..</h1>
Carny
Profil
Ďakujem za radu... ostanem pri tomto spôsobe...zatial mi to pomohlo...ja nepotrebujem extra veľa textu na stránke...tak mi to bude stačiť
joe
Profil
Carny:
Sice nepotřebuješ hodně textu, ale některá ta slova z takto překládaných mohou být klíčová a ty robot neuvidí a uživatelé bez JavaScriptu dostanou pokaždé tu samou jazykovou verzi?

(Ale záleží na co to chceš použít, jak jsem psal, pokud se jedná o aplikaci, je to jedno - ty jsou většinou JavaScriptové)
Carny
Profil
potrebujem aplikáciu na výpočet štatistický údajov, a vytvárania grafov, a tam využívam skoro vsetko javascript respektíve Jquery,
Chcem sa ešte spýtať ako dám na viacero stránok <ul class="lng"><li><a href="#sk">sk</a></li><li><a href="#en">en</a></li></ul>
aby mi to prepínalo lebo ked javascript umiestnim do stranky musim mat aj toto ako by sa to dalo zriešiť aby to prepínalo na všetky stránky naraz
Ďakujem

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0