Autor Zpráva
PerToon
Profil
Kdybyste chtěli, tak se koukněte na http://www.mujweb.cz/www/pertoon/data/coder.html
Nehodnoťte stránku, ani nemá základní věci co by slušná stránka mohla mít, jenom mi okomentujte ten nápad - jestli je to zajímavý, jestli to šifruje dobře, jestli to mám vylepšit a udělat naostro, jestli znáte něco podobnýho, jestli se má skript zapsat jinak a podbně.

Vyžaduje JavaScript, testováno v IE6. Každé kódování vyžaduje aktualizaci stránky (nevím proč)
igamenir
Profil
Dost jednoduché, takže na nějaké důležité kódování bych to nepoužíval. Také je hned vidět, že to asi bude něco s rozdílem znaků, když se první znak nezmění.
Radek Hrabůvka
Profil
PerToon Někde je chybka, z Coder PerToon, 2005 :-) po zašifrování a dešifrování vyleze Coder PerToon, 2005Z-). V Opeře byl problém s označením výsledku zašifrování výše uvedeného textu, u jiných krátkých textů bez problémů. Udělal jsem asi 10 pokusů v každém "běžném" prohlížeči, také zašifrování v jednom a rozšifrování v jiném, přenos přes schránku a až na problém z výše uvedeným textem OK.
peta
Profil *
ta stranka mi nenabiha, asi jsi to zrusil, mezitim

pouzivam v jedne her takovehle kodovani, rozmery (delku) urcuji z venku

// transform hex to bin / bin to hex
function codeTo16(binstring)
{
var a,b,x,i,j,hxstring;hxstring='';
b=binstring.length;
a=b>>3;
if ((a<<3)!=b) {a+=1;binstring+='00000000'}
if(a>0) for(i=0;i<a;i++)
{
b=i<<3;
x=binstring.substring(b,b+8);
x=parseInt(x,2);
x=x.toString(16);
if (x.length<2) x='0'+x;
hxstring+=x;
}
return hxstring;
}

function codeTo2(hxstring)
{
var a,b,x,i,j,binstring;binstring='';
a=(hxstring.length)>>1
if(a>0) for(i=0;i<a;i++)
{
b=i<<1;
x=hxstring.substring(b,b+2);
x=parseInt(x,16);
x=x.toString(2);
b=x.length;
if (b<8) for(j=0;j<(8-b);j++) x='0'+x;
binstring+=x;
}
return binstring;
}


s1 = codeTo2("f0f0");
s2 = codeTo16("1010001001");
PerToon
Profil
igamenir - ke každýmu znaku to připočte unicode kód předchozího znaku, na důležitý kódování určitě ne, spíš taková blbůstka. Hrál sem si taky s tím, aby na začátku udělal náhodný první znak, a pak teprve kódoval text, nebo že by to kódoval víckrát a podobně.

Radek Hrabůvka - díky za testing :)

peta - vyzkouším, díky za skript
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0