Autor Zpráva
Someone
Profil
Dobrý večer, dnes jsem tu již jednou řešil JavaScript a přesouvání objektu. Jednalo se o absolutně pozicovaný div, který se poté přesouval. Nyní mi jde o podobnou věc s tím, že se jedná o přesouvání divu v rámci jiného divu. V podstatě už něco mám, jenže se mi tam přesouvající se div jaksi škube. Nevíte co s tím? (ošetření, zda menší div nevyjel z většího dodělám později, teď mi jde jen o ten pohyb.) Děkuji za každou radu.
Str4wberry
Profil
Háček je v tom, že se ta pozice při onmousemove bere z elementu, nad kterým je zrovna myš. Pokud tedy najedeš na ten posouvatelný element, rázem skočí hodnota na nulu, načež zase na hodnotu toho nadřazeného prvku (protože odskočí jinam).

Jinak současné onmouseup u posouvatelného elementu pro zrušení akce není moc šťastné, jelikož k ukončení posunu může myš skončit i mimo něj. V takovém případě se hýbe i bez stisknutého tlačítka myši.
Someone
Profil
Jestli tedy mohu poprosit o radu.... Jakým způsobem bych to měl řešit? (myslím to odskakování.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Someone:
Pokud dělám podobné drag&drop věci já (viz různá táhla zde na diskusi), chytám jen onmousedown — při něm si zapamatuji aktuální pozici myši (klidně vůči obrazovce) a nastavím do document.onmousemove reakci na pohyb (při němž souřadnice myši porovnávám s těmi zapamatovanými) a do document.onmouseup úklid (vynullování document.onmousemove i document.onmouseup).
Someone
Profil
Zkusím to na tomto principu, uvidím, co z toho vyleze. Jinak děkuju za radu.
Someone
Profil
Chtěl bych Vám poděkovat za rady. Sesmolil jsem to a i přes to, že to není dokonalé se zdá, že to funguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0