Autor Zpráva
marvaysCZ
Profil
Dobrý den. Poměrně často používám vychytávu IE warning. Jen pro upřesnění, jedná se o věcičku, která detekuje verzi ie prohlížeče a upozorní vás, když máte starou verzi. Používám to třeba na webu, kde chci použít něco, co staré IE nepodporují.

Celé je to děláno ale pro verzi IE8. takže detekuje 6 a 7 a zobrazí pop up okno s nabídko aktualizace či přechodu na jiný prohlížeč.

Chtěl bych poprosit, nějakého zkušeného "kodaře", který by uměl v tomto rozšíření změnit nastavení detekce prohlížeče a přidal tam ie8. Já používám verzi pro joomlu a souborů, které tma jsou je do pěti. takže by to mělo být pro znalce jednoduché. Bohužel JS jde úplně mimo mě.

Zde je stránka autora: http://code.google.com/p/ie6-upgrade-warning/
Zde je plugin pro joomlu: http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/15721/68141/iewarning-2.5-J1.6B-J1.7B.zip

Budu moc rád, když mi někdo pomůže. Případně jsem ochoten samozřejmě oplatit protislužbou :)
_es
Profil
marvaysCZ:
Používám to třeba na webu, kde chci použít něco, co staré IE nepodporují.
Celé je to děláno ale pro verzi IE8
Čo konkrétne si použil?
Čo iné prehliadače, ktoré nepodporujú nejakú funkcionalitu?
V princípe je správne testovať, či prehliadač niečo podporuje, nie zisťovať verziu prehliadača.
Chamurappi
Profil
Reaguji na marvayseCZ:
K čemu takové upozornění je?

zobrazí pop up okno s nabídko aktualizace či přechodu na jiný prohlížeč
Jakou má tato reklama účinnost?

Používám to třeba na webu, kde chci použít něco, co staré IE nepodporují.
Jako třeba co? Používej to tak, aby uživatel starších prohlížečů nepoznal, že je o něco ochuzen.
marvaysCZ
Profil
ve své podstatě je to pro mě všeobecné řešení. Jde oto, že nejsem žádný mistr s desetiletou praxí, abych mohl udělat nádherný a funkční web, který vypadá a funguje stejně u FF, IE9 a IE6 zároveň. Takže vše optimalizuju pro nejnovější prohlížeče a než abych riskoval to, že někdo z nepochopitelných důvodů používá IE7 viděl místo webu "hrůzu" tak ho raději upozorním, že používá starý prohlížeč, který "nové" věci neumí a buď ať si jej aktualizuje a nabídnu mu všechny známé prohlížeče, kdy kliknutím přejde na download stránku daného prohlížeče, nebo může pokračovat dále se stávajícím, ale nesmís e ničemu divit.

je mi jasné, že na to může mít každý různý názor. Toto je ten můj . . . jen bych ho chtěl přivést k dokonalosti. Poměrně často používám css3 metody a i když podle statistik, které si sleduju, starší IE skoro nikdo nepoužívá, chci mít pro ně řešení. Přikládám ukázku.

Chamurappi
Profil
Reaguji na marvayseCZ:
ve své podstatě je to pro mě všeobecné řešení
Neříkal bych tomu řešení. Spíš obtěžování.

Takže vše optimalizuju pro nejnovější prohlížeče
Proč? Kdybys optimalizoval pro ty používané, tak by se v novějších zobrazovaly také dobře.
Tvůrce stránky by měl používat to nejstarší, co je v oběhu mezi lidmi. Takže Explorer 7, Firefox 3.6 atd.

tak ho raději upozorním, že používá starý prohlížeč
Jinými slovy: ukážeš mu dvě hrůzy. Nejprve ho seřveš za volbu prohlížeče a pak stejně ten tvůj rozbitý web uvidí. Protože — jak jsem se ptal výše — jaká je účinnost tohoto spamování? Kolik lidí si řekne „aha, tak já si kvůli tobě nainstaluju jiný prohlížeč“? Nebo „dobře, jdu si koupit nový Windows, abych si mohl nainstalovat Explorer 9“?

nebo může pokračovat dále se stávajícím, ale nesmís e ničemu divit
Návštěvník přeci má plné právo divit se všemu, co autor stránky odfláknul.

Poměrně často používám css3 metody
Konkrétně které? A proč? Ocení to někdo z té podmnožiny vyvolených návštěvníků, kteří je uvidí?
Na uvedeném obrázku stránky nevidím nic, co by nemohlo (či nemuselo) fungovat ve starších prohlížečích… možná kromě kulatých rohů v tom spamovacím popupu. Takže mi tvé povídání o CSS 3 připadá jako výmluva.

nejsem žádný mistr s desetiletou praxí
Tak se to buď nauč, nebo zadej práci někomu, kdo to umí. Není zapotřebí desetiletá praxe, stačí nezabořit hlavu do písku při prvním problému.
_es
Profil
marvaysCZ:
Prečo by mala vnucovať webstránka firmy, predávajúcej okná, iný prehliadač? Logicky by sa predsa mala snažiť o čo najviac zákaziek a nezoberať sa takými podružnosťami. Skôr je takéto obťažovanie škodlivé a hrozí, že návštevník radšej navštívi web konkurencie namiesto takej odfláknutej stránky.

podle statistik, které si sleduju, starší IE skoro nikdo nepoužívá
Možno preto, že z takej webstránky radšej utečie.
marvaysCZ
Profil
Přesně tohle nesnáším. Lidi co se řídí heslem, že když to tak dělají odjakživa, tak proč by to měnil :( Tuhle teorie u mě teda nepochodí. Pro někoho je "odfláknutý" web to, že v ie 6 nezobrazuje kulaté rohy, pro mě zase weby, které sice fungují korektně ve všech možných verzích prohlížečů, ale jsou nudné a nezajímavé.

Stejně tak nevidím nic špatného, když se poprvé při návštěvě stránky zobrazí hláška, že má starý prohlížeč a nemusí se všechno zobrazit korektně a tak, jak by se očekávalo. Prostě a jasně, některé problémy neumí ještě vyřešit, nebo by to bylo drahé či nereálné. Ať tak nebo tak, rozhodně nestrkám hlavu do písku, ale snažim se do toho dát maximum. Proto klientovi nabídnu tuto informaci, aby věděl, jaká je realita. Jistě, podle tvého Weblogu to jsou jen pouhé výmluvy webmastera :) Ale občas se vzdálím od počítače a dostnau se mezi lidi, kde vidím, že 90% pod pojmem internetový prohlížeč ví je to, že je to to "malé modré e, vedle tlačítka START, vlevo dole" Ani netuší, že jsou nějaké verze a kolikrát ani netuší, že je i něco jiného než IE.

Rozhodně se tady nemám v plánu vymlouvat a založil jsem vlákno s určitým úmyslem. Byl bych tedy rád, pokud jste pohoršeni a nechcete se tímto mým problémem zabývat, aby jste si své morální výlevy nechali pro sebe :) Protože to je čistě subjektivní názor a každý to může vidět jinak.


ale i tak vám děkuji za vaše názory. Na každém bude jistě kus své pravdy a třeba něco z toho použiju.
_es
Profil
marvaysCZ:
Pro někoho je "odfláknutý" web to, že v ie 6 nezobrazuje kulaté rohy, pro mě zase weby, které sice fungují korektně ve všech možných verzích prohlížečů, ale jsou nudné a nezajímavé.
Čo konkrétne z toho, čo si dal na stránku a nefunguje v IE7, je také nenudné a zaujímavé, a o koľko viac okien a dverí sa v dôsledku toho predá, že sa kvôli tomu oplatí obťažovať návštevníkov otravnými vstupnými dialógmi nesúvisiacimi s účelom webu?
marvaysCZ
Profil
_es:
já myslím, že konrétní nedostatky různých verzí prohlížečů od verze 5, 6 až po sedmičku či osmičku známe všichni ne. Tenhle ten příklad byl ilustrační. Bavím se o problému jako celku. Pokud totiž zabředneme do detailů tohoto typu, jestli stín pod nadpisem H1 prodá víc oken, je opět subjektivní.

Já mám vystudovanou grafickou školu, a grafiku dělám skoro dvacet let. takže můj názor je na to asi takový, že vzhled prodává! Nakonec, to je ověřená pravda. Stačí vyrazit do obchodu :) Naproti tomu jsou ale tvůrci webů, říkejme jim "kodaři" které zajímají jen čísla a grafického cítění jim nebylo zrovna moc naděleno :) Takovéto zajímá především kod a jeho funkčnost ve všech podmínkách a estetiku moc nehodnotí, případně nemají estetické cítění. To se pak kolikrát může stát, že u takových stránek chce grafik zvracet, když to vidí.

A to jsou přesně ty odlišnosti, které mezi námi jsou. Proto žádám ještě jednou, vyhněme se spekulacím, jestli moje řešení je správné. Je i spousta jiných důvodů, proč mít novou verzi prohlížeče.

Ale abych odpověděl na tvou otázku. Návštěvník přijde na web. Z dlouhodobě statistiku konkrétně u tohoto webu používalo 5% IE6 a IE7. Vyskočí ji hláška, že mají starý prohlížeč. Nainstalují nový. Uvidí pěkný a funkční web a jsou spokojeni. Kdbych to tma neměl, uvidí jakousi hrůzu, kterou jim staré prohlížeče neumí zobrazit tak jak bych chtěl.

Tak není lepší udělat něco pro 5% potencionálních zákazníků tímto stylem, než udělat grafickou hrůzu a obtěžovat sní zbylých 95%? Já v tom mám jasno :)
Str4wberry
Profil
Proč by někdo měl za každou cenu optimalisovat web pro všechny prohlížeče?

Pokud se někomu správné zobrazení ve starém prohlížeči řešit nevyplatí, tak mi přijde lepší návštěvníka upozornit, že v jiném prohlížeči to fungovat bude, než mu jen a pouze zobrazit rozpadlý web.

Jediné, co bych doporučil, je tuto informaci zobrazit šetrněji. Tohle je zbytečně otravné a termín spamovací popup je docela namístě.
Chamurappi
Profil
Reaguji na marvayseCZ:
Lidi co se řídí heslem, že když to tak dělají odjakživa, tak proč by to měnil :(
Není důvod zavrhovat funkční postupy jen proto, že jsou starší, než ty méně funkční. Návštěvník to neocení.

pro mě zase weby, které sice fungují korektně ve všech možných verzích prohlížečů, ale jsou nudné a nezajímavé
CSS 3 nepozvedne zábavnost a zajímavost webu. Rozhodně nezvedne zisky.

některé problémy neumí ještě vyřešit, nebo by to bylo drahé či nereálné
Zjevně ani nemá v úmyslu se to naučit, protože už našel tohle řešení. Cenu šponuje tvrdohlavost a domýšlivost.

Proto klientovi nabídnu tuto informaci, aby věděl, jaká je realita.
Proč by ti měl vůbec věřit? Zkus se do té situace vžít: Kdyby tobě někdo, koho vůbec neznáš, napsal, že si musíš na prohlížení jeho stránky stáhnout a nainstalovat určitý program, protože tvůj prohlížeč neumožňuje užít si ji, poslechl bys ho?

pod pojmem internetový prohlížeč ví je to, že je to to "malé modré e, vedle tlačítka START, vlevo dole" Ani netuší, že jsou nějaké verze
Tvůj spamovací popup jim to snad vysvětlí? Nevysvětlí — chceš jen zneužít jejich neznalosti k (reálně neúčinnému) šíření svých oblíbených výrobků, které vůbec nijak nesouvisejí s tématem stránky. Ví o této tvé subjektivně správné kampani majitel stránek Baran.cz?

Vyskočí ji hláška, že mají starý prohlížeč. Nainstalují nový.
Rozkošná pohádka :-)
I ty bys měl někdy vyjít mezi lidi — zjistil bys, že 90 % buď nemá v systému práva na to, aby si nainstalovali jiný prohlížeč, nebo to neumí, nebo jsou přirozeně opatrní.

Tak není lepší udělat něco pro 5% potencionálních zákazníků tímto stylem
Přidáš-li osmičku, je to skoro 30 % potenciálních zákazníků. Ve skutečném Exploreru 7 se ukazuje tvá nevyžádaná služba zakázníkům podle Netrendereru takhle:

Až na ten spam v rohu je stránka v pořádku.
_es
Profil
Str4wberry:
návštěvníka upozornit, že v jiném prohlížeči to fungovat bude, než mu jen a pouze zobrazit rozpadlý web.
Alebo mu web zobraziť nerozpadnutý, no „skvelé“ veci, ako napríklad zaoblené rohy, sa nezobrazia, lebo ich prehliadač nepodporuje.
Str4wberry
Profil
Ale půlka lidí to uvidí jinak. Bude to vypadat lépe nekulaté, nebo kulaté, nebo je to jedno? Pokud to není jedno, proč by to půlka lidí měla vidět lépe? :–)
_es
Profil
Str4wberry:
Bude to vypadat lépe nekulaté, nebo kulaté, nebo je to jedno?
Pre absolútnu väčšinu návštevníkov je správne c.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0