Autor Zpráva
first
Profil *
Dobrý den,
Mám takový specifický problém. Mám text který jsem vypsal do už načtené stránky pomocí jQuery (DOM). Např. takhle: $(".div").html("<p class='click'>odstavec</p>"); ,ale pak když chci s tím textem manipulovat:
$(".click").click(function(){   
$(".div").text("odstavec2"); 
});
tak to nejde... (ten text se nedostane ani do zdrojového kódu). Jak se to řeší? Např. když si vytáhnu přes AJAX něco z databáze, vypíšu to již na načtenou stránku a pak s tím chci ještě hýbat? Díky za nápady.
_es
first:
ale pak když chci s tím textem manipulovat
Ten kód bol asi spustený pred tým, než si tam tie elementy v JS pridal. JS nie je CSS, pracuje len s elementami existujúcimi v tom čase.

Jak se to řeší?
Tak, že sa pre dynamicky pridané elementy doplní to, čo treba. Alebo sa využije „prebublanie“ udalosti ako napríklad tu. V jQuery je aj ďalšia možnosť, no zbytočne zaťažuje prehliadač, tak ju neporadím.
first
Profil *
Prohodil jsem to a valný efekt to nepřineslo.. Z toho bublání nějak moudrý nejsem, ale našel jsem v jQuery funkci event.target. Je to to o čem si nechtěl mluvit?
pcmanik
first:
Mozete sem dat cely ten vas js kod?
_es
first:
Z toho bublání nějak moudrý nejsem
Že nepriradíš udalosť každému prvku ako v [#1], lebo tam sa skryto vytvára cyklus, ale pre nadradený prvok a vo funkcii zistíš zdroj udalosti. „našel jsem v jQuery funkci event.target“ to by asi mal byť nejaký jQuery obal s rovnakou funkčnosťou ako v odkázanom skripte v [#2] - nie som si tým istý, lebo to nepoužívam.

Prohodil jsem to a valný efekt to nepřineslo.
Asi je v tom „prehodení“ niečo chybne.
first
Profil *
Ok, díky za všechny rady. Nakonec jsem to všechno úplně přepsal a už to funguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: