Autor Zpráva
Gecko
Profil *
Zdravim,
kolega na http://jdanek.eu ma peknou listu a dostali jsme napad, ze bysme ji schovali podle nasledujicich keriterii:

Pokd clovek odscroluje na zacatek stranky (posuvnik je nahore) div s listou se zobrazi (plynule) a pokud clovek sjede napr. o 20px nize, aby se plynule schoval (absolutni pozicovani bysme zrusili).

Uprimne nevim jak toho docilit, ale casto to vidim na ruznych webech s IT tematem.

PS: Omlouvam se za diakritiku, nemecka klavesnice :(
Kajman
Takže by se chovala skoro totožně, jak v případě, kdy není pozicována fixně?

edit: spíš mu poraďte, ať si opraví hrubku v menu
turtok
Profil *
Kajman:
Já si tu připadám jak na fóru češtinářů. Mohli by jste tu řešit problém a ne češtinu??
Gecko
Profil *
Kajman:
Takže by se chovala skoro totožně, jak v případě, kdy není pozicována fixně?

Skoro - jen s tim rozdilem, že pokud návštěvník vyjede nahoru tak aby se plynule zobrazil div (bez nejetí myši = automaticky) a když sjede tak zhasne.
Kajman
Gecko:
Zkuste něco takového.
window.onscroll=function() {
    var offset=window.pageYOffset||document.documentElement.scrollTop;
    console.log(offset);
};
Podle offsetu se rozhodněte, zda lištu zobrazovat nebo schovávat (asi bude dobré zapamatovat si i její stav, ať se s lištou nepracuje zbytečně).

turtok:
Podle Vašeho krátkého rozhněvaného offtopic příspěvku s novou pravopisnou chybou bych tipnul, že autor textů budete asi Vy ;-)

Jinak v [#2] jsem řešil problém. Pokud se totiž nepoužite fixní pozicování (použije se absolutní a zruší se stanovení šířky), bude ta lišta fungovat podobně - když návštěvník odroluje dolu, odroluje se i lišta a naopak to bude stejné. Navíc to bude mnohem efektivnější na výkon stroje.
turtok
Profil *
Nebudu říkat: Nejsem to já! Proč bych to dělal? Ano jsem autorem textů. A nenapalo vás třebas, že bych mohl být dyslektik? A mám s tím problém. A vidíte v tom problém? Na webu jsou i horší češtinářská zvěrstva. Omlouvám se, že jsem tímto způsobem handicapován a nevlastním doktorát z Českého jazyky. Promiňte!

Kde je rozhněanost? Rád čerpam z diskuzí nějaké zkušenosti, ale nelíbí se mi řešení takových maličkostí které NESOUVEJÍ s problémem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: