Autor Zpráva
JanPetr
Profil *
Ahoj, mám problém s jQuery UI drag and drop. Dělám rozpis rezervací parkovacích míst a chci jednotlivýma rezervacema moci hýbat po rozpise a následně je v databázi updatovat. To neni problém.

Můj problém je, že když chytnu rezervaci a chci ji posunout doleva (na dřívější čas, rezervace bude končit dříve než byl její původní začátek), tak ji droppable area nepříjme, přestane se úplně v tom místě tvářit jako droppable. Zkusil jsem snad už všechno, ale na tohle opravdu nemůžu přijít. Ukázka je tady: http://parking.aurelia-system.cz/ (zkuste chytit blok a posunout ho tak, aby končil dřív než byl původní začátek).

Díky za jakoukoli pomoc!
peta
Profil
Smazat a zacit znova. Ono se ti to celkove chova divne.

Chovani
Zkusil jsem tu kratsi rezervaci presouvat na tu delsi nebo od konce prekryvat tu delsi a prekryva to, kde se to nema prekryvat.
Pokazde, kdyz ji presunu, tak se zobrazi jinak posunuta na vysku.
Navic tam mas okensko se scrolovanim, to muze delat v tom UI mozna tez problemy.
Kdyz mam tu kratkou za casem 17:00, tak mi oznacuje radek. Kdyz ji mam pred 17:00, tak se radek neoznacuje.
Kdyz presouvam tu velkou, tak se to bezproblemu radek oznacuje vsude. Navic mi to neuskakujemimo radky.

Podle html kodu nevidim zadny problem, oba divy vypadaji podobne.
Jediny rozdil je v margin-left, width a v left, top.
Smazal jsem margin a left nastavil na 0 a 200. Chova se to ok.
Left nastavil na 0 a 1500, abych se dostal za 17:00. Chova se to ok.
Jo, jeste jsem zmenil top na 168, ale to je spis formalita. i bez toho to jelo. Jen zvyraznoval 2 radky naraz. Ve FF.
JanPetr
Profil *
peta:
Mi jde právě o to, že to neoznačuje ty řádky když to posunu doleva (doppable přestane být droppable).
U té velké to dělá taky, jen ji musíš posunout hodně doleva (chytit za pravou část a přesunout doleva).
Scrollovací okýnko je žádoucí, protože musím zobrazit 24 hodin ale v nějakém rozumném měřítku.
To, že se to háže na jinou výšku za to může špatné revertování, nevím co s tím to UI dělá. Každopádně v ostré aplikaci to je tak, že to droppnu na místo, uloží se to do DB a refreshne se stránka. Taky se při tom kontroluje, jestli nejsou ty dva bloky na sobě, takže to že je můžeš droppnout teď na sebe je v pořádku.

Už jsem to přepisoval 2x ...


JanPetr:
Tím posledním, jsi mě nakopnul, zrušil jsem margin-left a předělal to jen na left. A ono to funguje! Díky moc!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0