Autor Zpráva
Trojan
Profil *
Na serveru idnes jsem našel takovou zajímavou raklamu udělanou pomocí JS (momentálně se nachází v pravo, ale nemusí se zrovna zobrazit, možná musíte aktualizovat stránku idnes.cz). Zajímalo by mě jestli by to šlo udělat v JS a jak.

V podstatě v objektu spočívá reklamní plátek, ve kterém je umístěná lupa. Uvnitř lupy je obrázek, který si prohlížíte pomocí toho, že hýbete s lupou pomocí myši.
Str4wberry
Profil
Jestli myslíš tuto reklamu, která je na zmíněné stránce ve Flashi, tak to uděláš v JS dost obtížně.
Trojan
Profil *
Jo to je ona. Byl jsem jen zvědav jestli by to šlo. Možná kdyby se udělal jeden větší gif nebo png s "dírou" uprostřed (alfa kanál), tak by se dal ten obrázek gif posouvat nad tou fotografií zezdola. Jenže by tam nemohl být ten text nahoře (reklama a informace) protože by se to hýbalo taky :-)
Str4wberry
Profil
Tak trochu by to šlo. Je to zjednodušené a nedoladěné, takový rychlý nástřel principu + ve starším Exploreru než 9 to nebude kulaté (protože border-radius), bude-li to vůbec fungovat (nezkoušel jsem).
Trojan
Profil *
Vypadá to zajímavě. Teda v FF mi to neukazuje kulaté rohy. To by ale nejspíš nějak šlo vyřešit.
Str4wberry
Profil
To máš nějakou historickou verzi, ne? Od verze 3.6 border-radius funguje i bez -moz- prefixu. To problém není.
Trojan
Profil *
3.6.26


Už to funguje. Akorád by to chtělo zvětšit průměr té lupy :-)


A možná schovat kurzor? Jestli to jde?
margin
Profil *
Trojan:
A možná schovat kurzor? Jestli to jde?
Můžeš použít průhledný obrázkový kurzor ve formátu CUR, což je řešení, které ti bude fungovat všude, kromě Opery.
Musíš dodržet syntaxi prdle CSS specifikace, na tu je choulostivý Firefox.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0