Autor Zpráva
marcus33cz
Profil
Měl bych dotaz ohledně předávání proměnných z PHP do Javascriptu.
Vím, jak to udělat, to není problém.

Ale teď mám Javascript přímo v kódu (inline), což není ideální a zdržuje to načítání stránky. Protože se načítá pro každou stránku a každou podstránku vždycky znova.

Potřeboval bych Javacript:

* který je schopný používat velké množství proměnných z PHP (z jazykových souborů a pár proměnných z databáze)
* ale který je zároveň statický a u kterého prohlížeče nemají problém s cachováním

Co s tím?

Napadlo mě udělat si jakoby šablonu (v té bude mix JS a PHP), z ní sestavit skript, který už bude čistě JS (místo proměnných tam bude rovnou text). A v případě potřeby ten skript vždy pravidelně sestavovat znovu.

Tak nevím, jestli je to chytré. :-)
Again
Profil
Nešlo by třeba použít AJAX a nechat Javascript komunikovat s databází přímo a nepoužívat pro tento účel už php ?
Radek9
Profil
Again:
použít AJAX a nechat Javascript komunikovat s databází přímo
jak si myslíš, že funguje AJAX? Ten nemůže přímo komunikovat s DB, stále tam musí zůstat PHP, které požadavek zpracuje.
Chamurappi
Profil
Reaguji na marcuse33cz:
PHP přeci nemusí generovat vždy jen HTML. Výstupem může být klidně i JS (nebo cokoliv jiného) a kešování si nastav HTTP hlavičkami, jak chceš.
Again
Profil
Radek9:
Možná jsem to špatně řekl -> PHP by samozřejmě na konci dotazovalo databází a předávalo data, ale ostatní operace by pak prováděl javascript přímo u klienta ...
_es
Profil
marcus33cz:
 Javacript: * který je schopný používat velké množství proměnných z PHP
Čo je tým myslené? JavaScript beží na inom stroji v inom čase, tak predsa nemôže „používať premenné z PHP“.
marcus33cz
Profil
Chamurappi: Já nemám problém generovat JS, to samozřejmě vím!!! Ptám se, jestli je to optimální řešení.

_es: Já je vcelku bez problému používám, takže nechápu otázku.


Proto jsem taky psal:
Napadlo mě udělat si jakoby šablonu (v té bude mix JS a PHP), z ní sestavit skript, který už bude čistě JS
= budu generovat JS ze šablony, nikde jsem vůbec nic o HTML nezmínil, nechápu proč to vůbec píšeš!
_es
Profil
marcus33cz:
Já je vcelku bez problému používám
Ako konkrétne? (nejaký príklad) Ak vygeneruje PHP niečo, čo je potom nejako použité v premenných JS, tak to sú stále len premenné v JS, viď aj Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Jak přenést proměnnou z javascriptu do PHP
Ugo
Profil
to je slovíčkaření tohle.
všechno víš, všechno znáš tak nač se vlastně ptáš?

řešení je jen jedno, sestavit javascript, jestli je v šabloně svojí, v šabloně s html, zda je inline nebo v .js souboru je úplně jedno. optimální řešení je se JS úplně vyhnout, takže to že ho je hodně pokaždé optimální rozhodně neni. Jestli jsi ale v pozici že se tomu vyhnout nemůžeš, pak je zbytečné to řešit, udělat to musíš a řešení je jen jedno.. ten JS udělat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0