Autor Zpráva
dejvik
Profil *
Ahoj,
řeším jeden problém s vykreslováním rotujícího trojúhelníku ve WebGL a chtěl bych vás požádat, jestli se vám trojúhelník při scrollování vykresluje na správné pozici. Žádné znalosti nejsou potřeba.

Používám průhledný canvas, který je fixní a vykresluje jen na jedno místo označené DIVem. Tomuto způsobu renderování říkám Overlay Canvas. Problém je, že ve Firefoxu 10, 11 se při agresivnějším scrollování trojúhelník nestíhá vykreslovat do vymezeného čtverce a přesahuje ho. Více na tomto obrázku: screenshot.png. V Chromium/Chrome je zobrazování v pořádku.

Než si zobrazíte moji stránku, doporučuji odzkoušet funkčnost WebGL zde: http://get.webgl.org/. Měli byste vidět rotující krychli.
Samotná stránka: firefox_issue.html
Pokud čtverec není plně viditelný, trojúhelník se nevykreslí. Toto chování je standardní.

Potěší, když uvedete OS, procesor a grafickou kartu. Preferuju Firefox 10 a Chrome/Chromium 15 a vyšší ale uvítám i jinou verzi.
Důvod proč preferuji Firefox 10 je, že potřebuju, aby verze seděla i s předchozími testy, které jsem dělal s Firefox 10.
Pokud vás zajímá více, zde je post na stackoverflow, kde se ozval bohužel jen jeden člověk.

Díky
Fisir
Profil
Chrome 18.0.1025.151 m OK. Scrolluji jak o život a všechno je v pořádku. Notebook Acer Aspire, Windows 7 Ultimate 32-bit, AMD Athlon X2 QL 65 (2.1 GHz), ATI Radeon HD 3200 Graphics, 2 GB RAM.
» Včetně toho nového
dejvik
Profil *
Fisir:
Díky za vyzkoušení.

Upravil jsem testovací soubor, tak aby byly lépe vidět přesahy. Přidal jsem ještě jeden červený trojúhelník, který by měl lícovat přesně se čtvercem. Viz nový screenshot. U Firefoxu 10 to nelícuje, naopak Chrome 17 to zvládá.
Tady je upravený testovací soubor: firefox_issue.html
Budu rád, když to někdo vyzkouší a alespoň zde napíše, jestli mu to ve Firefoxu lícuje.
Alphard
Profil
Chrome 18 bez problémů.
Firefox 7 Portable bez problémů.

Win 7 64bit, i5-2450M, GeForce GT 540M.

Mimochodem, trochu trhaně při scrollování, ale jinak dobře se s tím vyrovná i Opera Mobile poháněná Tegrou.


Už tady mám Firefox 11, ale ani v něm nepozoruji problémy.
dejvik
Profil *
Alphard:
Díky za otestování.
noname
Profil *
Firefox 11, Chrom 16, Opera 11 (webGL) bez problémů.

OS WIN7, AMD A6, Radeon HD6520G + Radeon HD6470M (CROSSFIRE), 4GB RAM
Ivy
Profil
Mě to při rychlém scrolování vypadává mimo čtverec. Když se horní okraj čtverce dotkne horního okraje stránky oba trojúhelníky zmizí.
Firefox 11.0, notebook Asus K73SV, W7 Home Premium, Intel Pentium CPU B950 2,1 GHz, NVIDIA Ge Force GT 540M
dejvik
Profil *
Ivy:
Když se horní okraj čtverce dotkne horního okraje stránky oba trojúhelníky zmizí.
To mám záměrně, že se přestanou vykreslovat. Působí to trochu zmateně, to přiznávám.

Super, už mám trochu lepší vzorek testů. Díky noname a Ivy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0